Hlavní navigace

Názor k aktualitě Huawei a ZTE jsou bezpečnostní hrozbou, varuje Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost od Marco - ZTE patří mezi čtyři největší výrobce telekomunikačních zařízení...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2018 5:55

  Marco (neregistrovaný) ---.skoda-auto.cz

  ZTE patří mezi čtyři největší výrobce telekomunikačních zařízení na světě. Nabízí kompletní řešení infrastruktury pro kabelové i bezdrátové počítačové sítě a pevné i mobilní telefonní sítě a prosazuje se i na trhu mobilních telefonů. S výrobky společnosti se lze setkat například v sítích mobilních operátorů působících na českém trhu; telefony nebo modemy prodává buď pod svou značkou nebo pod jménem operátora. Do jejího portfolia patří také značka Nubia. Na českém trhu s mobilními telefony společnosti loni patřilo páté místo.
  Spojenými státy. Embargo na ZTE bylo vydáno v polovině dubna v souvislosti s kauzou nelegálních dodávek amerického zboží a technologií do Íránu a KLDR.
  ZTE loni před soudem v Texasu přiznala, že dodávkami amerického zboží a technologií do Íránu a KLDR porušovala americké sankce. Přiznání bylo součástí dohody s americkými úřady, v jejímž rámci musela firma na pokutách zaplatit 890 milionů dolarů. Za dubnovým zákazem dodávek z USA stálo porušení některých podmínek loňské dohody.
  Stačí?