Hlavní navigace

Hygienici ještě nezačali pro chytrou karanténu využívat data operátorů či bank

Sdílet

David Slížek 8. 4. 2020

Zavádění technologické části tzv. chytré karantény, která má sloužit k dohledávání potenciálně nakažených lidí, vázne. Hygienici zatím nezačali tzv. vzpomínkové mapy s daty od operátorů či bank využívat. Podle tvůrců řešení ze sdružení COVID19CZ se hygienici raději snaží držet starých postupů a přechodu na nové technologie se brání, napsal server iDNES.cz

Technologie je přitom připravená už několik týdnů. Podle jednoho z tvůrců projektu ale hygienici zatím neprovedli na základě dat od mobilních operátorů žádný hovor. „Operátoři se nás ptají, jestli není někde chyba, že je nikdo o nic nežádá,“ řekl serveru Ondřej Tomas.

Jak má tzv. chytrá karanténa fungovat? Přečtěte si rozhovor s Patrickem Zandlem z COVID19CZ

Chytrá karanténa se zatím testuje na jižní Moravě. Podle tamních hygieniků má být vzpomínková mapa zprovozněna až v tomto týdnu. Nejde ale o klíčovou komponentu, dodávají. 

„Bojujeme s technikou, s nahrávacími soupravami, jako jsou mikrofony a sluchátka, které ne všechny fungují. Informovali jsme vývojový tým, že nastal problém. Jde ale o malé zdržení. Rozhodně to není o tom, že bychom to sabotovali,“ řekl iDNESu šéf jihomoravské hygieny David Křivánek.

Našli jste v článku chybu?