Hlavní navigace

Názor k aktualitě Jailbreak nejnovějšího iOS se objevil už pár dní po vydání verze 13.5 od ... - Jen k doplnění, k jailbreaku je potřeba připojit...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 5. 2020 11:06

    ...

    Jen k doplnění, k jailbreaku je potřeba připojit odemčený telefon přes USB k počítači a přihlásit se na Apple ID účet. V minulých verzích pak docházelo k ovlivnění interního procesu k spuštění vlastního kódu, který již zařídil zvýšení práv.

    0day sama o sobě neznamená, že má Apple více práce s opravou, ale jailbreak využívá často kombinaci HW a SW chyb s odemčeným telefonem a takové opravy často vyžadují novou revizi HW. 0day je označení pro zranitelnost, o které ještě výrobce SW neví a používá se.

    Jailbreak sice dlouhodobě ukazuje slabé stránky zabezpečení iPhone zařízení, ale také dlouhodobě platí, že k jeho využití je potřeba mít plnou kontrolou nad telefonem (usb přístup, odemčený telefon a znalost hesel, připojení na USB k počítači), neznamená to, že je možné takhle jednoduše napadnout telefon a z toho důvodu se historicky jeho využité zdranitelnosti masivně nepoužívají k průniku do systému, je to pro útočníky lehce nekonfortní, když potřebují plný přístup k zařízení.