Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě MICo Group: pro CoroVenty jednáme o blokové výjimce, snad bude do dvou týdnů od anonym - Vím, co jsou to klinické zkoušky, chvíli jsem...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2020 8:37

  bez přezdívky

  Vím, co jsou to klinické zkoušky, chvíli jsem pracoval i na vývoji jednoduché zdravotnické techniky. Ale v tomto případě už to mělo dávno být. Je to dost výrazný signál, že stát o podobné aktivity prakticky nestojí. Jo, chápu, byla to iniciativa v době, kdy v Itálii kolabovalo zdravotnictví a je dobře, že u nás dosud potřeba těchto ventilátorů nebyla. Ale že přijde druhá vlna se vědělo a jistě se to ví už minimálně měsíc. Bloková výjimka bude do 14 dnů - to je výsměch, nebo co? Za 14 dnů už při tomto tempu může být pozdě. Jen rozvézt ty přístroje a jednoduše zaškolit obsluhu nějakou dobu potrvá. A v případě záchrany života by měly jít byrokratické překážky stranou. Ono se (neoficiálně) říká, že klinické zkoušky jsou hlavně na to, aby odradily drobné výrobce.

 • 16. 10. 2020 10:22

  lahvon

  Já doufám, že alespoň ten rozvoz a zaškolení probíhá dopředu. A se schválením výjimky to jen zapnout a začnou na ro připojovat pacienty.

 • 16. 10. 2020 10:56

  Random Guy (neregistrovaný) ---.biz.spectrum.com

  Pokud jste pracoval v oboru tak vite proc to tak dlouho trva. 14 dnu je nic. To, ze to ma spravny technologicky navrh vubec nezarucuje ze tim nezabijete cloveka. Co kdyz nejste schopni zarucit kvalitu vyrobniho procesu a delnik Franta obcas nejaky ten dilek zapomene? Vyjimka je prace od toho ze se na vetsinu kontrol urad vykasle, presto musi alespon zakladni veci byt splneny.