Hlavní navigace

Komunikátor Signal nabírá uživatele, WhatsApp naopak kvůli novým podmínkám ztrácí

Sdílet

Ondřej Novák 12. 1. 2021

Zájem uživatelů o šifrovaný komunikátor Signal raketově vzrostl poté, co konkurenční WhatsApp oznámil aktualizaci podmínek užívání služby, dle kterých nově sdílí data o uživatelích s mateřskou společností Facebook a jejími dalšími firmami jako je Onavo, CrowdTangle nebo Facebook Payments. Uživatelů v EU se ale tato změna netýká

Signal je nezisková aplikace pro šifrovanou komunikaci, která byla dříve oblíbená hlavně mezi novináři a lidskoprávními aktivisty. Počty stažení Signalu podle agentury Reuters s odkazem na data firmy Apptopia v neděli dosáhly hranice 810 000 stažení a od 6. ledna stouply 18×. Aby organizace nápor zvládla, musela zakoupit nové servery. Zvýšený zájem je i o aplikaci Telegram.

Zájem o WhatsApp naopak podle Apptopie během týdne klesl o zhruba 7 %, přičemž během neděle tento komunikátor stáhlo 1,2 milionu lidí. Aplikace čelí nespokojenosti zákazníků kvůli tomu, že od 8. února vstoupí v platnost nové podmínky užívání služby. K přesunu z WhatsAppu na Signal kvůli změně licenčních podmínek vyzval například i Elon Musk.

Našli jste v článku chybu?