Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Komunita, nebo podnikání? Hradecké Wi-Fi sdružení se soudí s Finanční správou o daně od Adam - Jenže komerční ISP vás připojí ke své -...

 • 25. 4. 2018 21:33

  Adam (neregistrovaný) 89.248.243.---

  Jenže komerční ISP vás připojí ke své - firemní - infrastruktuře a za jasně definovaných obchodních podmínek.
  Valná čásl členů HKFree je připojena ve stylu "k sousedovi, který je připojený k sousedovi, co vidí na vysílač na kostele,kam se podařilo dotáhnout kabel od školy, která je kabelem napojená na sousední ves".. Uznávám, že kabel od školy ke kostelu je "spolkový" a kabel "od školy do vsi" pronajatý, ale ostatní je majetkem jednotlivých členů a ti do toho ještě pumpují elektřinu za svý.
  Ano, ten příklad je zvleličený a za vlasy přitažený, ale je neoddiskutovatelné, že podstatnou část infrastruktury vlastní členové sfružení. A když se přestanou družit, kus té sítě prostě odpadne. (A buď se to přehodí na jiného, nebo holt spolek natáhne další kus "spolkového drátu".)

 • 25. 4. 2018 17:16

  Kuba (neregistrovaný) ---.itbusiness.cz

  Dovolím si také názor. Jsem proti zneužívání neziskovek.
  Většina členů "větších free sdružení" jsou pasivní, nechodí montovat antény, tahat optiku apod., nejsou nadšenci ... prostě berou to jako cenově výhodnou službu, za kterou si platí.... když služba nejde, zavolají na podporu neziskovky/správce.
  Nemluvě o tom, jak si správci sítě "vybírají" z neziskovek peníze formou "outsourcingu", servisní organizace (které patří správcům) apod... to už je úplně za hranou.

  Malé free wifi sítě = neziskovy... ok... souhlas.
  Velké free wifi (nad 100 členů) už to dělají jako podnikání, poskytují služby a měly by platit DPH apod.

  FS jen to x-let neřešila, ale určitě "tohle zneužívání neziskovek" padne...
  I firma může stavět dětská hřiště... viz. Lidl ... je to forma marketing, propagace.