Hlavní navigace

Konec omezení na 280 znaků. Twitter testuje delší Zápisky, které se dají upravit i po vydání

Sdílet

Twitter - mobilní aplikace - ruka Autor: Depositphotos

Twitter udělal další krok směrem od omezení sdíleného obsahu na určitý počet znaků (momentálně 280, dříve dokonce 140). Na malé skupině uživatelů začal testovat novou funkci Zápisky (Twitter Notes). Ta umožňuje autorům psát delší texty a sdílet je v rámci tweetů.

Zápisky (Notes) (v rozhraní do češtiny někdy překládané také jako Poznámky) mohou obsahovat texty (maximum je 2 500 slov, titulek může obsahovat nejvíce 100 znaků), fotografie, GIFy, videa či tweety. Na Twitteru se budou zobrazovat ve formě tweetu, který bude obsahovat odkaz na samotný zápisek.

Autor: Twitter

Číst zápisky mohou v tuto chvíli všichni uživatelé, psát je ale může jen malá skupina testerů z USA, Velké Británie, Kanady a Ghany. Firma chce tuto skupinu postupně rozšiřovat podle toho, jakou zpětnou vazbu v betatestu dostane.

Na rozdíl od tweetů mohou autoři své zápisky upravovat i po jejich publikování. Pokud text upraví, upozorní na to čtenáře nálepka Edited v horní části zápisku. URL zápisku má i po úpravě zůstávat platná, jen bude odkazovat na upravený zápisek.

Tady se můžete podívat na ukázkový zápisek od Twitteru, tady pak na další příklad u jednoho z testerů.  

Co si myslíte o omezení počtu znaků v tweetech na Twitteru?

Našli jste v článku chybu?