Hlavní navigace

Názor k aktualitě Košík.cz sype zboží do papírových pytlíků, chce být více „bezobalový“ (aktualizováno) od JVr - Máte pravdu, že ropa je omezený zdroj. Pokud...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2019 8:05

    JVr (neregistrovaný) 88.208.76.---

    Máte pravdu, že ropa je omezený zdroj. Pokud ji přestaneme jen tak spalovat máme jí poměrně dost, ale o tom to asi není pokud se bavíme o snižování emisí CO2. Jenže plasty obecně jsou "organické makromolekulární sloučeniny" tedy podstatou plastů je C, H, O. První plasty se dokonce vyráběly ze dřeva. A v dnešní době je technicky možné vyrábět plasty z lecčeho. Záleží na druhu plastu a samozřejmě ceně, kterou do toho chcete investovat (ale ano nejlevnější je to v současnosti z ropy, tak se vyrábí z ropy případně z uhlí tedy fosilních zdrojů s částečným využitím rostlinných zdrojů, kterých však nebývá více než 30%).
    V dnešní době se ale hovoří a vývoj směřuje k bioplastům, protože jsou rozložitelné a neměly by (tolik) zatěžovat životní prostředí. A tak lze předpokládat, že využití fosilních paliv pro výrobu plastů bude postupně klesat.