Hlavní navigace

Názor k aktualitě Košík.cz sype zboží do papírových pytlíků, chce být více „bezobalový“ (aktualizováno) od JVr - A to máte z jakého zdroje? Já jsem...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2019 14:27

    JVr (neregistrovaný) 88.208.76.---

    A to máte z jakého zdroje? Já jsem pouze našel na stránce https://www.ropa.cz/vyuziti-a-zpracovani-ropy/ že "Až 8 % světové produkce ropy míří právě do výroby plastů" tedy ono to bude spíše naopak.
    Tomu, že by se pro enregetické účely využívalo pouze 10% ropy a zbylých 90% procent se využívalo na výrobu plastů... to bude trošku mimo rok 2019, kdy skoro všechna auta, lodě, letadla a nemalá část vlaků jezdí na nějaké produkty z ropy (možná za 30 let to bude tak, jak tvrdíte). V zásadě bez ropy se skoro nic nepohne. Zatímco na sebe obléknu klidně i bavlněné, lněné, bambusové...o­blečení ve kterém v určitých případech ani plast není.
    Samozřejmě můžete přejít k argumentaci typu, že k tomu abych tu bavlnu vypěstoval, zpracoval a dopravil do obchodu potřebuji dopravu a ta spotřebuje ropu, ale to se dostáváme už docela daleko od tématu, které bylo, zda používat plastový nebo papírový pytlík :)