Hlavní navigace

Krabice ještě nekončí, Microsoft na příští rok připravuje Office 2019

Sdílet

Jan Sedlák

Většina prodejních snah Microsoftu sice už nějakou dobu směřuje k Office 365 a předplatnému, krabicové verze kancelářského balíku ale ještě nevymizí. Firma oznámila, že připravuje edici Office 2019, která se na trh dostane v prozatím nespecifikovaný termín v druhé polovině příštího roku. Testovací verze přijde v půlce roku 2019.

Office 2019 v krabici každopádně nebude nic přelomového a zahrne aktualizace, které postupně už nějakou dobu přibývají do „cloudového“ Office 365. Jde o produkt pro uživatele, kteří nechtějí platit předplatné a raději si pořídí produkt za jednu cenu a na neurčito.

Svou roli případně může sehrát cena. Základní předplatné Office 365 ve výsledku může přijít dráž než si balík za necelých 4100 korun koupit a mít k němu i bezpečnostní aktualizace. Microsoft se i proto snaží k Office 365 připojovat bonusové funkce jako prostor 1 TB na úložišti OneDrive a podobně. Výhodou je také kontinuální přidávání funkcí.

Microsoft se na předplatné přeorientoval a jeho obchodníci mají prodej těchto služeb jako prioritu. Nabídka se postupně rozšiřuje. Firma nedávno představila službu Microsoft 365, která v sobě pro firmy kromě Office 365 kombinuje také předplatné na Windows 10 a další nástroje.