Hlavní navigace

Křetínský a spol. od Jaromíra Soukupa kupují počítačový web PCTuning.cz

Sdílet

Jan Sedlák 18. 8. 2020
PC Tuning Autor: PC Tuning

Dlouholetý zejména hardwarový web PCTuning.cz mění majitele. Od společnosti Empresa Media Jaromíra Soukupa jí koupila tuzemská marketingová a PR agentura Grunex zaměřená na počítačové hráče a esporty. Ta tak rozšiřuje mediální prostor, kam může směřovat dosah a kampaně svých klientů.

Poloviční podíl v Grunexu od loňského roku vlastní skrze EC Investments miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Zbytek drží jednatel Martin Liberský. Grunex vedle oborových esportových webů počátkem roku 2019 koupil herní web Hrej.cz a drží polovinu v pořadu Re-Play běžícím na Primě.

Liberský sliboval, že do Hrej.cz přinese změny, investice a potřebné předělání webu, doposud se tak ale nestalo a naopak nedávno vyměnil redakci, která na redesign a spol. tlačila. Utlumil také produkci videa. Liberský Hrej označoval za do té doby největší investici Grunexu.

Investice do rozvoje webu a jeho kompletní inovaci Grunex slibuje i v případě PC Tuningu. “V současnosti pracujeme na aktualizaci našeho největšího herního webu Hrej.cz a hned po něm přijde na řadu PCTuning.cz. U obou médií navíc novými weby, které budou plně responzivní a budou splňovat soudobá očekávání čtenářů, chceme přinést nejen nový moderní vzhled, ale s ním i koncept a obsah. Jsme si vědomi i rostoucího zájmu o videoobsah, na který se budeme zaměřovat výrazně více než doposud,” píše nyní Liberský.

Cena, za kterou byl PC Tuning odkoupen, nebyla zveřejněna. Empresa web provozovala jako součást domény Tyden.cz. Počet reálných návštěvníků PC Tuningu byl podle NetMonitoru letos v červenci 66,3 tisíce. V květnu to bylo 81,6 tisíce. Výkyv je daný letní sezonou. Redakční tým včetně Michala Rybky má zůstat.

“Portfolio Grunex médií se doposud zaměřovalo zejména na gaming a esport, se kterým však hardware velmi úzce souvisí. Koupě PCTuning.cz nám umožní efektivně oslovit právě tuto příbuznou skupinu čtenářů,” doplňuje dále Liberský. Grunex uvádí, že celkový zásah agentury je přes 450 tisíc unikátních čtenářů na webech. Většinou ale nejsou v NetMonitoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.