Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Kritika ceny není na místě, reaguje ministerstvo na e-shop za 400 milionů od Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje - Plně souhlasím. Zatímco Alza si dá termín pro...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 1. 2020 7:31

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Plně souhlasím. Zatímco Alza si dá termín pro nový web na 1.9. a 1.9. to běží tím, že se první dva týdny ladí problémy a pak to běží, tak u státní zakázky se dá termín 1.9. pak se to 3x posune, pak se to nasadí, zkolabuje to, vrátí se to a udělá se to znovu

 • 15. 1. 2020 21:26

  bez přezdívky

  Ve výsledku to stát 400 milionů nebude, protože velká část se státu vrátí v podobě daní. Firma musí zdanit zisk, odvést sociální a zdravotní zaměstnanců, ti si za ty zbylé peníze koupí zboží nebo služby, na kterých zaplatí DPH... atd.
  Když odečteme jen daně a povinné položky, dostaneme se na cca polovinu, možná méně, což je to, co zaměstnanci dostanou do kapes.
  Rozpočítáno na 4 roky bez dalších nákladů.
  Kdyby tam bylo 100 lidí, jsou zhruba na průměrném platu. Někdo bere víc, ale zase někdo musí uklízet.
  Další 4 roky by měl být klid.
  Což ve srovnání s každoročním tiskem a distribucí nálepek vychází výrazně lépe.
  Srovnávat státní zakázku s eshopem alzy není moc adekvátní.
  Kdo někdy něco dělal pro stát, tak dobře ví, že to je jiná kategorie a úplně jiný dohled. Nad čím na alze mávnete rukou, tady toho budou plné noviny a facebook bude mít radost, o kolik se mu zase zvedly komentáře a kolik prodal víc reklamy.

 • 16. 1. 2020 9:49

  Tomáš2

  počítáš s tím, že vnitřní náklady firmy nejsou příliš daleko od těch 400mio a bez téhle zakázky by neměla na platy zaměstnanců a provoz. Za tak krátkou dobu provařit tolik vnitřních nákladů není vůbec snadné a nevypadá to reálně.

  Podívejte se kolik stojí vstupy zahraničních firem na český trh (bez nákupu nebo stavby nemovitostí) nebo kolik stojí vývoje nových platforem pro banky, kde musí být dodržen také stejné stupeň utajení.

  Veškeré podrobnosti jsou zatím tajeny, tak není vidět z čeho je daná částka, ale podle jedné začerněné stránky to vypadá, že se jim rozpisu 400mio rozpočtu vešel na jednu stranu A4, také dobré.

 • 16. 1. 2020 19:35

  jkjk

  Těch 400 mil. Kč je bez DPH. Dalších 500 mil. Kč má stát distribuce v kamenných obchodem (ještě nevysoutěženo, může být i více). Celkem tedy 900 mil. Kč na 4 roky provozu, tj. 225 mil. Kč na rok. Včetně DPH tedy 272 mil. Kč. Dálniční známky přišly na 325 mil. Kč v roce 2018 a na 312 mil. Kč v roce 2017. Úspora to tedy je, ale ne moc výrazná.