Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Kupony na MHD v Praze a Středočeském kraji už lze „nahrát“ na platební karty od L. - Tak jsem ten web reálně vyzkoušel. Úmysl hezký,...

 • 27. 8. 2018 18:05

  L. (neregistrovaný) 91.219.246.---

  Tak jsem ten web reálně vyzkoušel. Úmysl hezký, provedení příšerné. Při použití jsem hned narazil na čtyři bugy:

  1) Pokud člověk při vkládání osobních údajů zavře upozornění "Budete je moci změnit pouze s osobním dokladem" a chce si je zkontrolovat, na ukládacím tlačítku se zůstane točit kolečko - musel jsem udělat reload stránky.

  2) Když člověk po změně délky období změní jeho počátek, období se mu opět změní zpět na měsíční. To je hodně zákeřné, mě zastavila až podezřele nízká částka k platbě.

  3) Tlačítko "koupit znovu" blbě nastavuje období. U některých ročních kupónů nastaví měsíc, u jiných je vyplněná hodnota v combu období prázdná a combo nemá žádné volby.

  4) Při propojování staré Lítačky mi to nejdřív oznámilo, že byla propojena v pořádku a ať počkám na přesměrování a následně po přesměrování ohlásilo nějakou "chybu 43", nicméně propojená je snad dobře.

  Plus jsem narazil na dvě nedotaženosti:

  1) Validace na obsah hodnoty fungují už když hodnotu vyplňuji, takže když začnu zapisovat mobilní číslo, tak na mě hned vyběhne hláška, že má číslo špatný formát a stránka při tom ještě navíc blbě poskočí.

  2) Datum narození v datech mé osoby má předvyplněno datum, datum narození v údajích podřízeného účtu nikoliv.

  Takže jak říkám, myšlenka dobrá, provedení velmi mizerné. Můžeme jen doufat, že backend snad mají otestovaný lépe a že i frontend časem doladí.

 • 28. 8. 2018 14:58

  bez přezdívky

  Zdravím, proč to píšete sem?
  Ve FAQ mají informaci kam směřovat náměty na vylepšení:-)
  přeji pěkný den