Hlavní navigace

Názor k aktualitě Český Vodafone v tichosti zrušil práce na loni ohlášeném projektu vlastní IPTV služby od Fox - Jste si jistý, že šlo o DIGI? Já...

  • 4. 1. 2019 13:33

    Fox (neregistrovaný) ---.113.wms.cz

    Jste si jistý, že šlo o DIGI? Já mám OTT DIGI doma a jsem s tím velice spokojený. A to můj internet není vůbec oslnivý, spíše naopak. Je to bezdrátový internet provozovaný po 5 GHz spoji. Chodí to asi 40/25 Mbit/s, ale někdy to klesá i na polovinu, protože je nás tam víc. Ping mám asi 7 ms, takže docela dobrý. No a DIGI přes internet mi chodí prakticky úplně bez problémů. Ano, občas po x hodinách se něco zaškobrtne, občas se sníží datový tok (hlavně ve špičce), takže vlastně nekoukám na HD 1080i, ale jen SD 576p, ale po chvíli to zase vyleze zpátky na 1080i. Pozdě večer a v noci naprosto bez problémů. Téměř 90% času zde jede jen zpětné shlédnutí, živé vysílání jen málokdy. A vždycky to jede stabilně. Box restartujeme tak po 2 měsících, kdy se začne chovat divně. Po restartu, který trvá asi 20 sekund, vše jede zase tak jak má. Ovládání je jednoduché, intiuitivní, box je velice rychlý. Narozdíl od zpětného shlédnutí UPC, kde vše trvá mnohem déle a restart settopboxu zabere celou věčnost.

    Kabelová televize má jednu zásadní nevýhodu oproti těmto OTT službám – že funguje jen v síti kabelovky, což jsou obvykle jen větší města a sídliště. Rodinné domy a menší obce obvykle žádnou kabelovou televizi mít nemůžou, protože tam nejsou žádné rozvody.

    Ostatní služby, jako T-Mobile, Sledování.tv, Kuki, apod. věřím, že fungují stejně dobře jako DIGI. Není to spíš problém s vaším internetovým připojením?