Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Lidé si už přes Zonky půjčili osm miliard, firma chce získat tržní podíl 10 procent od anonym - Nesouhlasím. Rizikovost jednotlivých investic a jejich délku zainvestování...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2019 9:56

  bez přezdívky

  Nesouhlasím. Rizikovost jednotlivých investic a jejich délku zainvestování si člověk vybírá sám. Mně se daří (s vědomou akceptací vyšších rizik) dosahovat výnosů nad 7%. (Nesplácených úvěrů mám úplné minimum). Kde to jinde dnes najdete ? Ani nemovitosti tolik nenesou.

 • 7. 8. 2019 7:45

  bez přezdívky

  Nemluvil jsem o miliónu. Na své hlavní investice mám profesionálního portfolio manažera. Zonky jsem si chtěl vyzkoušet, a funguje.
  Nemluvil jsem o 4-6 nabídkách. Investice na Zonky je rozumné rozložit mezi stovky malých investic. Pak mne občasný výpúadek jedné z nich nebolí. Ostatně navštivte některou z jejich veřejných prezentací, dozvíte se např. že od 120 investic je diverzifikace dost dobrá.
  Zhodnocení 20-100% za rok aniž řeknete jak je z říše pohádek (anebo spekulace, která se náhodou povedla). To bych sem mohl napsat jakoukoli jinou pohádku.
  Tvrdím, že Zonky je vhodné pro středně velké investice, jako doplněk dobře diverzifikovaného hlavního portfolia. A musíte vědět, co děláte. A nepsat nesmyslné a neověřené předpoklady a vyjádření.

 • 6. 8. 2019 23:25

  bez přezdívky

  tak to vá s obdivuji, že ubohých 7 procent vám stojí za to podstupovat takové riziko - nikdy nevíte. Samozřejmě netuším, zdali jste nějaký mega úspěšný rentiér či jste zdědil desítky milionů Kč a nevíte co s nimi.. ale pokud někdo (běžného typu) tam hodlá investovat okolo milionu korun - třeba pro 4-6 nabídek, tak je to fakt kaskadér.. já jsem schopen "podobné" peníze zhodnotit za rok mezi 20-100 %. . a ne.. nebudu říkat JAk.. a má to svůj strop - nad milion už by to asi nešlo.. a ano, je to legální.. a riziko je asi 0,2 % dle zkušeností.