Hlavní navigace

Lidi půjčují firmám přes internet. Nafirmy.cz od tvůrců Zonky získaly miliony od J&T

Sdílet

Jan Sedlák 19. 4. 2021

J&T Banka za šest milionů korun získala jedenáctiprocentní podíl ve službě Nafirmy.cz, kterou provozuje firma Creative Dock Finance, součást vývojářů Creative Dock.

Nafirmy.cz se soustředí na zprostředkování půjček mezi malými a středními firmami a lidmi, kteří chtějí zúročit svůj vklad. Creative Dock zde využívá zkušenosti ze svého dřívějšího projektu Zonky.cz, dnes součásti Benxy (Air Bank) ve skupině PPF.

Nafirmy.cz má vlastní skóringový model a půjčuje i těm, kteří nedosáhnou na tradiční půjčku od bank. Posuzuje se i renomé v digitálním světě a další faktory. Projekt má na jištění půjček na svém tržišti k dispozici stovky milionů korun.

“Scoringový model nespoléhá pouze na tradiční metriky, jako je účetní minulost žadatele, ale předpovídá jeho výkonnost i s ohledem na jeho obor podnikání a renomé na internetu. Díky softwaru, na kterém se podílely špičky v oboru v čele odborníkem na zpracování dat, pravděpodobnost a matematickou statistiku, pedagogem a exšéfem risku Home Creditu Pavlem Charamzou, tak na půjčku dosáhnou i firmy, které u tradičních bank neobstojí, byť jsou zdravé,” uvádí společnost.

Našli jste v článku chybu?