Hlavní navigace

Názor k aktualitě Ministerstvo vnitra se vyhne pokutě za to, že neuhlídalo osobní údaje v registru obyvatel od anonym - Že úřad cosi pocítí při pokutě je nesmysl,...

  • 30. 8. 2019 17:57

    bez přezdívky

    Že úřad cosi pocítí při pokutě je nesmysl, protože úřadu je úplně fuk, jestli bude mít víc nebo míň peněz. Úředníci jsou placeni dle tabulek, platy mají zajištěné a i kdyby nakrásně měl úřad tak málo peněz, že by nebylo ani na platy, tak je velmi snadné, aby zaměstnanci tyto peníze i s patřičným úrokem ze státu vysoudili, a to vč. platu v délce odpovídající výpovědní lhůtě (zatím se tak ale nestalo, stát vyplácí platy jak má). A jestli nebude na nová křesla nebo na výlet, to sice může zamrzet, ale co si budeme vykládat - každého zajímá jenom to, jestli dostal plat a všechno ostatní končí spolu s odchodem z práce.
    Tady je potřeba tento Kocourkovský systém změnit od základu, tj. aby úřad, který dostal pokutu, byl povinen tuto pokutu vymáhat z konkrétních osob, které její udělení zapříčinily. Nikoliv jako dnes, že zákon hovoří o tom, že úřad "může" toto vymáhat - správně tam má být, že "musí".