Hlavní navigace

Nej.cz fúzoval další čtyři providery včetně Netboxu. Ten loni utržil přes 300 milionů

Sdílet

Jan Sedlák 4. 8. 2022
Karel Pražák, Kaprain Autor: Kaprain

Společnost Nej.cz provedla fúzi dalších již dříve koupených poskytovatelů internetu. Zanikají značky Smart Comp. (provozovatel Netboxu), A1 net, MCnet internet a NJNet.

“Důvodem realizace procesu fúze sloučením je restrukturalizace skupiny spočívající zejména ve zjednodušení organizační a administrativní struktury aktivit skupiny a s tím spojeným snížením jejích celkových nákladů,” shrnuje Nej.cz spadající pod skupinu Kaprain Karla Pražáka.

Nej.cz loni utržila 1,2 miliardy korun se ziskem po zdanění 115 milionů. Firma už loni provedla fúzi providerů Telly, LTnet, itself, Freebone, CentroNet a SporkNeT.

Kaprain začátkem letošního roku uvedl, že největší vlna odkupů providerů na českém trhu už je u konce. Na trhu posilovali také další hráči jako Nordic Telecom nebo ČEZ, který nadále s nabídkou připojení k internetu expanduje.

Samotný Smart Comp. loni zvýšil tržby na 309 milionů korun se ziskem po zdanění přes 67 milionů. Podle provozovatelů Netboxu konkurenční prostředí přitvrzuje, firmě se ale údajně daří udržovat pozici i vůči velkým hráčům.

Našli jste v článku chybu?