Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě NÚKIB nemá dostatek lidí, vláda škrtla rozpočet. Peníze chybí i v Digitálním Česku od lupa.cz jsou už jako čučkaři - Zacina mi to pomalu pripominat Cimrmanovu jednotasku "Hodina...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 7. 2019 14:05

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Zacina mi to pomalu pripominat Cimrmanovu jednotasku "Hodina pravdy". Roky nam MV CR tvrdi, jaka jsme jednicka v kyberbezpecnosti, v Brne maji vse od poligonu az po experty, miliony jedou v grantech, studijni obory slapou, v Ritce maji (meli?) certifikaci od IL, vlada to ma jako prioritu a vsichni meli velke oci jak do nove vladni budovy posadi dream tym "expertu".

  Realita? Pouzivany hardware je stale jen blackbox, a i ten americky je deravy jak reseto. "Experti" vychazejici ze skol maji spoustu low-level oblasti jen jako blackbox, takze neni poradny personal. Politiky a verejnost poucuji z TV obrazovek dalsi "experti", kteri nikdy zadny utok neprovedli, a mluvi o vecech, ktere znaji jen z filmu. Kdyz neni personal ani kontrolovatelny hardware, tak nemame obranu proti zahranicnim tymum prvni a mozna ani druhe ligy. Mame ovsem krasne napsany zakon o kyberneticke bezpecnosti, ze ktereho zahranicni akteri hned pochopi, ze "No pasaran". To me naprosto uklidnuje...alespon do chvile nez tahle "Hodina pravdy" skonci uspesnym prustrelem primo do site samotneho NUKIB, kde vysetrovani skonci zaverem "pachatel neznamy".

 • 5. 7. 2019 14:02

  Filip Jirsák

  Nemyslím si, že by provedení útoku byla nutná kvalifikace bezpečnostního experta. Tvůrce bankovního sejfu také nemusí mít za sebou několik vyloupení banky, vyšetřovatelé leteckých nehod se nerekrutují z pilotů, kteří byli účastníky letecké katastrofy atd.