Hlavní navigace

Názor k aktualitě O2 TV pracuje na odstranění výpadku a postiženým divákům nabídne kompenzace od A.S. - Ty jsi řádný popleta, protože v době vzniku...

 • 7. 12. 2018 15:26

  A.S. (neregistrovaný) 2c0f:f930:0:----:----:----:----:----

  Ty jsi řádný popleta, protože v době vzniku DSL se sotva našlo netové rádio 128 kbps, což byl jediný mediální online obsah (snad ještě internetová telefonie VoIP, což je ale naprostá minorita). Žádná TV ani nějaké online videotéky apod. v té době vůbec neexistovaly. V ČR se ADSL začalo zavádět v roce 2000, kdy TV stanice v pozemáku a kabelovkách vysílaly v analogu, DVB-T byl test a digitál fungoval akorát v DVB-S v podobě Czech Linku a UPC Direct. Na filmy byly půjčovny VHS a občas někde DVD. Nic online nehrozilo.

  DSL pak není vůbec náhrada za kabelovou TV, je to naopak náhražka tam, kde není kabelovka možná a jediným dostupným "drátem" je ten zvonkový z původního analogu nebo ISDN. Kde je kabelovka, tam lze pomocí Docsis běhat na rychlostech mnohonásobně větších, než co umí i VDSL v poslední variantě 3, natož ADSL/ADSL2/ADSL2+.

  Pokud má uživatel symetrickou linku, tak je provoz v naprosté většině případů stejně nesymetrický, protože uživatelé více stahují, než odesílají. A veřejná adresa s tím nesouvisí vůbec nijak, stahování a odesílání je v pohodě možné i na adrese neveřejné.

  A je sice hezké, že co komu vyleze z telefonu, tak posílá na net, nicméně ve srovnání s tím, kolik dat uživatel přijme, je odesílání z telefonu jenom plivnutím do moře. Nehledě na to, že telefony odesílají vesměs do free úložišť (málokdo si platí za cloud) a tam je kapacita limitována, takže po nějaké době už začne uživatel více korigovat, co ten telefon kam pošle nebo ne.