Hlavní navigace

Online knihovny budou studentům, učitelům a vědcům dostupné do konce června

Sdílet

Ondřej Novák 12. 2. 2021

Ministerstvo kultury se dohodlo se Svazem knihkupců a nakladatelů na uzavření licenční smlouvy, která studentům, učitelům a vědcům zpřístupní digitalizované dokumenty vybraných knihoven. Stát za přístup zaplatí 80 milionů korun. Informovala o tom ČTK.

Díky dohodě budou mít studenti a pedagogové vyšších odborných a vysokých škol i vědečtí pracovníci online přístup k úplným digitalizovaným materiálům dostupným na trhu. Dokumenty budou dostupné prostřednictvím digitálních fondů Národní knihovny, Univerzity Karlovy, Moravské zemské knihovny, Knihovny akademie věd, Národní technické knihovny a Městské knihovny v Praze.

Dokumenty budou dostupné pouze ke čtení. Kopírování nebo tisk nebude umožněn. Fondy byly tímto způsobem vysokoškolským studentům zpřístupněny už během první a druhé vlny koronaviru. 

Výměnou za stávající dohodu podle ČTK svaz požadoval, aby vláda uvolnila peníze na nákup voucherů na nákup knih v kamenných knihkupectvích pro žáky základních a středních škol. Vláda na tuto dohodu přistoupila. Jeden voucher bude mít hodnotu 300 Kč.

Našli jste v článku chybu?