Hlavní navigace

Názor k aktualitě Operátor Sprintel nasazuje LTE v pásmu 3,7 GHz, chce konkurovat Wi-Fi operátorům od lahvon - Jako, můžeš věřit, že jsou sluźby bez agregace,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 2. 2019 22:39

  lahvon

  Jako, můžeš věřit, že jsou sluźby bez agregace, ale dneska a s dnešními rychlostmi služeb je nějaká přirozená agregace automatickou součástí sítě.
  Nelze předpokládat, že celý core sítě, včetně zahraniční konektivity a propojů do NIXu je dimenzován na prostý součet prodaných kapacit zákazníkům.

  Nikde není řečeno, co tou agregací 1:6 přesně myslí, ale umím si představit, že na jeden přistupový bod sítě připojí maximálnř 6x tolik prodané kapacity, než kolik umí teoreticky odbavit.
  Čili, pokud do centra vesnice umístím jeden přístupový bod, který umí třeba 150 Mbps (a je připojen na dostatečně rychlou optiku), tak pokud prodávám služby s rychlostí 30 Mbps, můžu na to připojit 5 uživatelů bez agregace, nebo 30 uživatelů s přirozenou agregací 1:6.

  S dnešním vytížením mobilních síti je už dneska každá mobilní sim docela solidně agregovaná. Jen prostým dělením dostupné kapacity rádiové sítě. Takźe doba 120 mbps mobilního Internetu je fuč a kolikrát jsem rád za 10 - 30 mbps.

  Třeba se pletu, ale skoro nevěřím, že by cíleně agregovali 6 uživatelů vždy natvrdo, ať se perou o rychlost.