Hlavní navigace

Názor k aktualitě Otevřeli jsme stavidla, říká CETIN. Chce nalákat IPTV operátory a zrušil agregaci DSL od X - Ať CETIN vysvětlí své amatérství, když staví předsunuté...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2018 17:24

  X (neregistrovaný) 81.0.198.---

  Ať CETIN vysvětlí své amatérství, když staví předsunuté rDSLAMy aby byli zákazníci urychleni a nezvládá plánování. Byli položeni optické kabely, vybudováni rDSLAMy, ale zákazníci nemohou být připojeni k nejbližšímu rDSLAMu, nýbrž pouze k bližšímu rDSLAMu k (centrální) ústředně, ne k bližšímu (vzdáleného kabelově) rDSLAMu, protože je od ústředny dál než zákazník.

  Konkrétně se jedná o město Havlíčkův Brod a kabelově bližšího rDSLAMu HAVB145 (70 - 150 m max. kabelově) a připojení ke vzdálenějšímu, ale bližšímu k centrální ústředně: rDSLAMu HAVB59.

  Další technické info: "Zákazník je napájen z rDSLAMu v HAVB59 (TR18, 1 karta H83BVCMM), vzdálenost od rDSLAMu je 418 m/0,4 = 5,1 dB. Účastnický rozvaděč HAVB544 napájí KA 15XN0,4 a pro přesměrování by šla využít volná optická trubka k HAVB145."

  CETIN nenaplánoval zákazníka k bližšímu rDSLAMu (totálně selhal v plánování) a nyní by chtěl (nereálně) uhradit náklady na připojení k bližšímu rDSLAMu (předtím tu byl výkop města a pokládání optických kabelů) od zákazníka či providera v řádech statisíců Kč! CETIN je stejný šlendrián jako kdysi "proslavený" Telecom! Kellnere, máš přehled o svých kvalitních kádrech na CETINu???

  V současnosti je na bližším rDSLAMu (max. 150 m kabelově) rychlost až 250 Mb/s (do budoucna plánováno až 1 Gb/s) a na současném vzdálenějším připojeném rDSLAMu (418 m kabelově) byla má rychlost nedávno až 50 Mb/s (reálně dosahováno až 53 Mb/s) a v současnosti až 100 Mb/s, reálně dosahováno až 73 / 10 Mb/s s nulovým výhledem na zrychlování!!!