Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Otevřeli jsme stavidla, říká CETIN. Chce nalákat IPTV operátory a zrušil agregaci DSL od Lol Phirae - Byli položeni optické kabely, vybudováni rDSLAMy, ale zákazníci...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2018 18:20

  Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  Byli položeni optické kabely, vybudováni rDSLAMy, ale zákazníci nemohou být připojeni k nejbližšímu rDSLAMu, nýbrž pouze k bližšímu rDSLAMu k (centrální) ústředně, ne k bližšímu (vzdáleného kabelově) rDSLAMu, protože je od ústředny dál než zákazník.

  Jestli stejně srozumitelně vysvětluješ své požadavky ISP, tak buď rád, že z toho blábolení vůbec pochopili, že chceš nějaké připojení... :-)))

 • 16. 4. 2018 22:03

  Y (neregistrovaný) 81.0.198.---

  Ty chceš aby tvůj UR nešel z TR jako doposud, ale z (o něco) bližšího SR.
  To se v praxi vůbec nedělá pokud k tomu není nějaký moc dobrý důvod.
  Ty metry co píšeš nejsou moc přesné, vzdálenost UR - SR cca 160m, UR - TR cca 300m, vzhledem k tomu, že si psal celkovou délku 418m, tak to vypadá, že z UR do zásuvky tam máš dalších 100m. Kabel do UR vidím 10XN.
  Takže 250 Mb/s by ti tam stejně nejelo, spíše tak 150.
  Neřekl bych, že zrovna toto je šlendrián Cetinu, je to úplně normální postup, pokud by běžně dělali to co po nich chceš (všechny UR otočit do bližšího rozvaděče), tak by se tempo výstavby neskutečně zpomalilo a to už teď jsou pozadu s plánem (nehledě na problémy, které by to přineslo).

 • 16. 4. 2018 18:00

  Jose (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Chapu vase rozhorceni, ale to sem opravdu nepatri. Konkretni pripady je nutno resit primo s danou firmou. Pokud nemate uzavrenou smlouvu, ve ktere jsou definovane prava, povinnosti a sankce, je psani tu mrhanim casu.

 • 22. 4. 2018 14:27

  Jaroslav Řezník

  Tak ja mam rDSLAM taky par desitek metru od dobu, ale pripojeny na nej nejsem (cely nas vnitroblok) a vsechny domy kolem nej jsou, vcetne roztahane optiky :(. Ale v cervnu by snad meli prepojit, aspon co me slibili. Je to jedna vec, kterou absolutne u vystavby siti nechapu - vsichni stavi jen tam, kde ma uz velmi rozumne pokryti konkurence, ale nikdy ne tam, kde zadna konkurence neni :D.

 • 16. 4. 2018 17:24

  X (neregistrovaný) 81.0.198.---

  Ať CETIN vysvětlí své amatérství, když staví předsunuté rDSLAMy aby byli zákazníci urychleni a nezvládá plánování. Byli položeni optické kabely, vybudováni rDSLAMy, ale zákazníci nemohou být připojeni k nejbližšímu rDSLAMu, nýbrž pouze k bližšímu rDSLAMu k (centrální) ústředně, ne k bližšímu (vzdáleného kabelově) rDSLAMu, protože je od ústředny dál než zákazník.

  Konkrétně se jedná o město Havlíčkův Brod a kabelově bližšího rDSLAMu HAVB145 (70 - 150 m max. kabelově) a připojení ke vzdálenějšímu, ale bližšímu k centrální ústředně: rDSLAMu HAVB59.

  Další technické info: "Zákazník je napájen z rDSLAMu v HAVB59 (TR18, 1 karta H83BVCMM), vzdálenost od rDSLAMu je 418 m/0,4 = 5,1 dB. Účastnický rozvaděč HAVB544 napájí KA 15XN0,4 a pro přesměrování by šla využít volná optická trubka k HAVB145."

  CETIN nenaplánoval zákazníka k bližšímu rDSLAMu (totálně selhal v plánování) a nyní by chtěl (nereálně) uhradit náklady na připojení k bližšímu rDSLAMu (předtím tu byl výkop města a pokládání optických kabelů) od zákazníka či providera v řádech statisíců Kč! CETIN je stejný šlendrián jako kdysi "proslavený" Telecom! Kellnere, máš přehled o svých kvalitních kádrech na CETINu???

  V současnosti je na bližším rDSLAMu (max. 150 m kabelově) rychlost až 250 Mb/s (do budoucna plánováno až 1 Gb/s) a na současném vzdálenějším připojeném rDSLAMu (418 m kabelově) byla má rychlost nedávno až 50 Mb/s (reálně dosahováno až 53 Mb/s) a v současnosti až 100 Mb/s, reálně dosahováno až 73 / 10 Mb/s s nulovým výhledem na zrychlování!!!