Hlavní navigace

Názor k aktualitě Pavel Matocha: Zkusím navrhnout crowdfunding na financování České televize od anonym - S Vaší první větou lze stoprocentně souhlasit. U...

  • 6. 1. 2021 22:40

    bez přezdívky

    S Vaší první větou lze stoprocentně souhlasit. U druhé ve mně vyvolává pochybnost, jak měřit politickou kulturu - podle měho poněkud cynického názoru je to všude přibližně stejné, jen v těch "tradičních demokraciích" v tom umí darebáci podstatně lépe chodit (a když se průšvih proflákne, tak s pompou odstoupí, takže ještě získají u veřejnosti body). To podstatné je, že nakradli už jejich předci - Anglie s jejími koloniemi budiž příkladem.
    Nezávislá televize by jistě byla skvělá věc, jenomže jak toho docílit? Televizi dělají lidé, a co když třeba běhají s plackami "Volím Karla"? Je to nezávislá televize? Komu pak vlastně slouží? Kamarádíčkům včetně všelijakých neziskovek, placených ze zahraničí, elfům apod.? Nevím, a to mně vadí - považuji to za horší, než kdyby byla státní. Ona totiž ČT vystupuje tak, jako by stát byl obecným nepřítelem, se kterým je třeba bojovat.

    6. 1. 2021, 22:41 editováno autorem komentáře