Hlavní navigace

Názor k aktualitě Pořad České televize o střelných zbraních nebyl objektivní, rozhodla vysílací rada od Roman Nepšinský - „Co kdyby třeba jedna z těch mnoha organizací...

 • 1. 6. 2020 11:45

  Roman Nepšinský

  „Co kdyby třeba jedna z těch mnoha organizací uspořádala nějakou osvětu?“

  LEX píše neustále osvětové články, LIGA LIBE také, na Zbrojnice.com vychází rozbory, statistiky, kritika médií. Pokud si ovšem myslíte, že do veřejnoprávních médií mají volný přístup, tak jste velmi naivní.

  „stačí pár pitomců z těch 300 tisíc legálních držitelů“

  Proto tu máme statistiky ministerstva vnitra, kde jasně vidíme, že držitelé ZP jsou mnohem méně nebezpeční (přestupky a trestné činy), než průměrná populace. Jinými slovy pokud nemáte ZP je větší šance, že něco způsobíte, než ten, kdo ZP drží. Vaše anekdotická statistika, že znáte nějakého blázna, který se v hospodě chvástá, v tom nehraje roli. A po ČT a ČRo chceme pouze to, aby statistiky zveřejňovali nezkresleně a bez vlastní agendy.

  „(ne každý pomatenec to ale zvládne - o čemž se už ale nemluví)“

  Tak použije jiný nástroj, např. automobil (teroristka Hepnarová i další desítky činů se znaky terorismu, které jsme tu měli po revoluci, statistika je opět na webu MV).
  A naproti tomu máte případy úspěšné nutné obrany (senior v Tanvaldu, který se ubránil
  loupežnému přepadení, prodavačka v Praze, která zachránila střelbou život kolegovi, paní v ostravské tramvaji, která zabránila útoku pohrůžkou zbraní atd.). Pokud chcete lidem tuhle možnost obrany sebrat, musíte mít pro to dostatečně pádný důvod.