Hlavní navigace

Názor k aktualitě Pořad České televize o střelných zbraních nebyl objektivní, rozhodla vysílací rada od anonym - "Pokud chcete lidem tuhle možnost obrany sebrat, musíte...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2020 14:33

  bez přezdívky

  "Pokud chcete lidem tuhle možnost obrany sebrat, musíte mít pro to dostatečně pádný důvod."

  Napsal jsem někde, že chci zakázat, neb omezit držení střelných zbraní? Nevšiml jsem si. A ani to nebylo cílem mého komentáře. Ovšem Vaše reakce pracuje s premisou, že ano.

  "LEX píše neustále osvětové články, LIGA LIBE také"

  Tak jsem ze zvědavosti nakouknul, abych nějaké ty osvětové články našel. No nenašel a to jsem tam strávil docela dost času, zato člověk najde na LIGA LIBE úvodní stránka: " nelze se slepě soustředit pouze na oblast soukromých zbraní jako jiné subjekty a zavírat oči nad tím, co už asi všichni déle chápeme. Tedy že nemůžeme ohledně našeho boje za práva v této oblasti vytěsňovat témata jako migrace, svobodu slova a čelení tak zhoubné tzv. politické korektnosti, atd."

  Mno takže víme, jaké typy lidí to asi budou, že? "Až nás naštvete, tak to vezmeme do vlastních rukou, ať se vám to líbí nebo ne"... fakt osvěta.

  "Vaše anekdotická statistika, že znáte nějakého blázna, který se v hospodě chvástá, v tom nehraje roli. A po ČT a ČRo chceme pouze to, aby statistiky zveřejňovali nezkresleně a bez vlastní agendy."

  Samozřejmě, pro vás to nehraje roli, anžto se vás to netýká - mě to až zas tak anekdotické nepřijde. Ne že by byl dotyčný sám. Agenda? No tak nějak odráží veřejné mínění - patrně když vyhlédnete ze své sociální bubliny, tak uvidíte jiný obraz, který pomáháte spoluvytvářet.

  A můj příspěvek směřoval především k tomu, že pokud je špatný pohled na nějaké téma, tak pokud se omezíte na agresivní projevy a vymezování se vůči veřejnosti, tak se stav jen zhorší a nakonec budou volit pro omezení vašich práv, což není v zájmu ani jedné ze skupin. To vážně chcete?

  „Tak použije jiný nástroj, např. automobil“

  Další argumentační faul - jistě že existuje tisíc jiných způsobů, jak spáchat útok. A jistě, že je spousta validních případů, kdy zbraně mezi lidmi zločinu zabrání, ale o tom to tak nějak není, že? Protože nejsem zastáncem omezení držení střelných zbraní (CZ pravidla považuji za adekvátní) - jen vám říkám, že za obraz držitelů střelných zbraní si může dotyčná skupina lidí z větší části sama, právě díky těmhle prohlášením a vymezováním se vůči "ostatním".

  A že agresivní výpady povedou jenom k tomu, že nakonec veřejnost i přes všechny protesty ta omezení podpoří, protože se bude cítit v nevýhodě (tak to ostatně funguje ve všech oblastech a už jsme to viděli mockrát).