Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě "Poslal jsem vám e-mail z vašeho účtu." E-maily se šíří další vlna vyděračského spamu od anonym - Taky, taky. Protože ale mám sw jen z...

 • 16. 2. 2019 15:46

  bez přezdívky

  Taky, taky. Protože ale mám sw jen z oficiálních repozitářů, tak jsem zůstal v klidu a mail smazal. Před patnácti lety jsem vinou své zvědavosti opustil svět sw od M$ a nějakým trojanům a virům obecně se od té doby jen chechtám. Ještě mít rukojeť "rootování mobilů" a papá.
  Ale něco jsem přeci jen změnil; banku mám samozřejmě přes jedinečné heslo, a navíc "není tajemství, co vědí dva". Ovšem postupně na serverech, kam lezu, měním hesla na též jedinečná. Holt šifovaný soubor s hesly kapánek bytní, ale co se dá dělat. Psychopatů je mezi námi stále dost. A hlavně - pracují na vrcholech pornografických serverů (že by vítr těch mailů vál odtud?), nadnárodních společností a hlavně států, ČR nevyjímaje... to se málo ví. A pro ně je kořist smysl života, i když tady momentálně jde o necelý jeden bitcoin.

 • 14. 2. 2019 20:50

  bez přezdívky

  Ten email jsem dostal. Celkem mě to vystrašilo a hned vám řeknu proč. Samozřejmě emaily typu: jsem advokát z JAR a musíte uhradit částku bla bla bych nebral v potaz, ale tady jde o něco jiného. Instaluji dost hodně legálního soft a občas i něco ze slunečnice apod a pak i z trochu ne úplně legálních serverů. No a stalo se mi to, že při startu počítače se mi jakoby rychle bliklo takové okno a zmizelo a já si myslel, že je to trojan. Trojan asi všichni znáte. Sám jsem se snažil dříve nějaký vytvořit. Jakmile instalnete do kompu uživatele, tak můžete komp ovládat. Díky za tento článek, že je to podvrh. Sám vím, že se dá zaslat email a vystupovat pod jiným jménem domény. Ale jak říkám, měl jsem podezření na opravdový trojan a to by byl průser, pokud by mi zformátoval disky apod. Takže každopádně reinstaluju počítač.