Hlavní navigace

PPF získala souhlas ČNB na odkup podílů minoritních akcionářů českého O2

Sdílet

Jan Sedlák 7. 12. 2021
O2 Autor: Jan Sedlák

Společnost PPF Telco B.V. obdržela souhlas České národní banky nutný k zahájení procesu výkupu minoritních akcionářů operátora O2 Czech Republic. PPF díky tomu může v O2 získat 100procentní podíl. Aktuálně vlastní 90,01 procenta.

Výkupní cena za jednu akcii byla určena na 270 korun. Cena je mírně vyšší než původně. Odkup bude realizován prostřednictvím PPF banky. PPF nyní operátora požádá o svolání předmětné valné hromady.

PPF o akci informuje takto:

Skupina PPF plánuje po nabytí 100 procent akcií O2 CR tuto společnost plně integrovat do své telekomunikační divize PPF Telecom Group a využít všech synergií. Součástí PPF Telecom Group jsou mobilní operátoři působící pod značkou Telenor v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a také infrastrukturní společnosti CETIN Group, které působí ve stejných zemích i v ČR.

Cílem začlenění operátora O2 CR je konsolidace, respektive posílení pozice PPF Telecom Group na poli telekomunikačních služeb a infrastruktury ve střední a jihovýchodní Evropě. Tento krok přinese ve výsledku nejen zkvalitnění služeb zákazníkům, ale také zjednodušení a optimalizaci ekonomických procesů ve společnosti PPF Telecom Group. To jí umožní obstát ve stále se zvětšující konkurenci na trhu.

Společnosti O2 Czech Republic a.s. a její dceřiná společnost O2 Slovakia s.r.o. budou i nadále v ČR a na Slovensku působit pod značkou O2. Celý proces výkupu minoritních akcionářů by měl být dokončen zhruba do poloviny příštího roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.