Hlavní navigace

Názor k aktualitě Právníci: náš stát nemá nástroj jak zabránit Googlu převést digitální daň na zákazníky od anonym - podívejte. zásadní problém - kteří tu všichni diskutující...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2020 22:38

  bez přezdívky

  podívejte. zásadní problém - kteří tu všichni diskutující TOTALNE opomíjejí - je TO, že Google, FB, Apple a další si z celého světa dělají -rdel a myslí si, jak všechny obešly a nebudou PLATIT ZADNE DANE! (platit místo 15 procent jen 1 procento v Irsku fakt nevidím jako "řádné placené daní")

  a kvůli těmto oligopolům nejenom, že státy po celém světě přichází o desítky miliard USD (které naopak inkasují akcionáři těchto společnosti) .. ale protože tito giganti NEPLATI DANE, tak je pro jakéhokoliv lokálního, menšího konkurenta (který ty daně zkrátka platit MUSI - protože nemá tak podle rozvinutou světovou infrastrukturu) je pochopitelně téměř nemožné jim nějak významně konkurovat.. ze svých zisků musí platit daně a už mu tedy nezbydy tolik na marketing, vývoj.. dejme tomu rámcově že je o 15 procent znevýhodněn.

  a dalším aspektem, který je totálně opomíjen.. CHCEME opravdu mít soukromé společnosti BIGGER THAN THE NATION? Aby diktovaly podmínky, zákony apod? Já tedy ROZHODNE NE! Jsem pro jakákoliv opatření, která rozbijí, zakáží, rozdělí FB, Apple, MS, Alphabet aka Google.. pro cokoliv, co zaručí, že ZDE NEBUDE NIKDY žádná soukromá společnost, která by byla významnější / větší než US či EU.

  možná to zní socialisticky, ale ten trend se naprosto kriticky stupnuje - se podívejte, kde byly tyto společnosti před 5-7 lety.. a kde bez naprosto zásadní stopky mohou být za dalších 7 let.. fakt chcete, aby GOOGLE + FB diktovaly (už nejenom skrze své lobbisty) zákony? Typu .. že google bude vyhrožovat, kdo jim nedá doklad totožnosti, tak tomu neumožní využívat Google Search a dalších služeb.. podobně FB.. bez dokladu totožnosti a utilities bill vám odstaví proil ze své sítě a v "zájmu komunity" budete muset každé 3 měsíce dokládat, že jste to stále vy a uploadovat nové a nové faktury.