Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Právníci: náš stát nemá nástroj jak zabránit Googlu převést digitální daň na zákazníky od anonym - "Proc to jen ty firmy nedelaj" protože Google...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2020 21:23

  bez přezdívky

  "Proc to jen ty firmy nedelaj" protože Google ovládl trh vyhledávání, Google ovládl trh operačních systémů mobilů a nevím čeho ještě dalšího. A vstup na trh, který ovládá dominantně jeden hráč je nesmírně nákladné, ne-li nemožné. Jinak na ovládnutí trhu jediným subjektem pamatují antimonopolní zákony, jednou z možností je i rozdělení firmy.

 • 6. 10. 2020 1:17

  bez přezdívky

  po stránce idealistických představ nelze vašemu zhodnocení co vytknout - ale podívejte se do reality! NIKDO s tím nic nedělá.. kdo chce (něco udělat), toho tyto oligopoly uplatí a pak se nic ani v EU parlamentu neprohlasuje.. když UZ něco jde do fáze soudního řízení, tak díky neskutečnému formalismus EU právního řádu se daný spor bud řešit nejméně 5 let (či déle) až se stane totálně absurdním a obsolentním, neboť v roce 2027 nebude naprosto NIKOHO zajímat, že Google opakovaně porušil v letech 2008-2012 ustanovení Komise EU týkající se monopolního postavení na trhu a zneužívání dominantní pozice.. NEBOT.. v dané době (rok 2017) skupina Alphabet + Google bude dominantním dodavatelem EU v oblasti aktuálních socioekonomických prognoz, analýz "health" vývojových parametrů (chřipka, Covid a další), 99 % cíleného spam marketingu - kdy budete dostávat na FB / instra či Outlook boxu jen "cílené reklamy" - spamy.. ..

  že to je Orwell 2.0?

  PROBUDTE SE!!! koukněte se, kde byl FB a Google v roce 2010 .. !! AI a nejrůznější aplikované systémy toto již dnes umí.

 • 6. 10. 2020 8:55

  bez přezdívky

  V takových podmínkách je jedinou možností vytvoření konkurence prostřednictvím státní firmy (případně začít používat HarmonyOS). Jednou vám to docvakne.
  Na příkladu ČEZ, který se chtěl zapojit do lukrativního telekomunikačního byznysu, je vidět, že to bude chtít vybrat 'státomilné' zastupitele. Ti současní totiž pečou s oligarchy.
  Ale chápu, že prostý lid je nějakým způsobem mediálně veden, a že to je zatím proto nereálné.