Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Právníci: náš stát nemá nástroj jak zabránit Googlu převést digitální daň na zákazníky od anonym - podívejte. zásadní problém - kteří tu všichni diskutující...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2020 22:38

  bez přezdívky

  podívejte. zásadní problém - kteří tu všichni diskutující TOTALNE opomíjejí - je TO, že Google, FB, Apple a další si z celého světa dělají -rdel a myslí si, jak všechny obešly a nebudou PLATIT ZADNE DANE! (platit místo 15 procent jen 1 procento v Irsku fakt nevidím jako "řádné placené daní")

  a kvůli těmto oligopolům nejenom, že státy po celém světě přichází o desítky miliard USD (které naopak inkasují akcionáři těchto společnosti) .. ale protože tito giganti NEPLATI DANE, tak je pro jakéhokoliv lokálního, menšího konkurenta (který ty daně zkrátka platit MUSI - protože nemá tak podle rozvinutou světovou infrastrukturu) je pochopitelně téměř nemožné jim nějak významně konkurovat.. ze svých zisků musí platit daně a už mu tedy nezbydy tolik na marketing, vývoj.. dejme tomu rámcově že je o 15 procent znevýhodněn.

  a dalším aspektem, který je totálně opomíjen.. CHCEME opravdu mít soukromé společnosti BIGGER THAN THE NATION? Aby diktovaly podmínky, zákony apod? Já tedy ROZHODNE NE! Jsem pro jakákoliv opatření, která rozbijí, zakáží, rozdělí FB, Apple, MS, Alphabet aka Google.. pro cokoliv, co zaručí, že ZDE NEBUDE NIKDY žádná soukromá společnost, která by byla významnější / větší než US či EU.

  možná to zní socialisticky, ale ten trend se naprosto kriticky stupnuje - se podívejte, kde byly tyto společnosti před 5-7 lety.. a kde bez naprosto zásadní stopky mohou být za dalších 7 let.. fakt chcete, aby GOOGLE + FB diktovaly (už nejenom skrze své lobbisty) zákony? Typu .. že google bude vyhrožovat, kdo jim nedá doklad totožnosti, tak tomu neumožní využívat Google Search a dalších služeb.. podobně FB.. bez dokladu totožnosti a utilities bill vám odstaví proil ze své sítě a v "zájmu komunity" budete muset každé 3 měsíce dokládat, že jste to stále vy a uploadovat nové a nové faktury.

 • 6. 10. 2020 8:03

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Ok prijmu tvuj levicovy pohled na vec. Co se tedy vyresilo tim, ze se ten google zdanil? Tedy krom toho, ze..

  puvodne vydelal 100 odvedl nulu a zustalo mu 100
  nyni vydela 100 prihodi si 7, ktery zaplatis ty, ja a vsichni ostatni. Tech 7 odvede do kasy a zustane mu opet 100

  takze co jsme tim vyresili krom toho, ze staty opet vybraly od lidi penize navic?

  Jo, kdyb byl vysledek ten, ze mu na konci nezustane 100 ale 93 pak reknu fajn, tak to dokazali zdanit...

  proste poskoc si uz s tim, ze zdaneni zaplati firma. Ne zadna firma dane neplati, plati ji jejich zakaznici, protoze kazda firma si do sve byznys kalkulace dane a poplatky zapocita, stejne jako naklady na lidi apod.

  takze divadlo pro volice a dalsi naklady pro miliony lidi a google vysmaty

 • 6. 10. 2020 10:04

  bez přezdívky

  No, minimálně to ukazuje, jak nefunkční je konkurence v tomto odvětví a jak moc monopolní postavení Google má. Pokud by konkurence fungovala, tak si nedovolí přirazit celou částku daně.

 • 6. 10. 2020 11:33

  Tom04

  Jednoduše tu daň zvedat, dokud to neprolomí tu bariéru monopolu a umožní konkurenci přebírat jejich zákazníky.
  Ideálně by se samozřejmě tohle řešilo na úrovni EU. Nechápu, proč se takhle všechny státy nechávají dobrovolně okrádat zeměmi jako Irsko, Nizozemsko, Kypr nebo Lucembursko, kde většina z nich je v porovnání s EU ekonomicky zanedbatelná. Už dávno mělo být celo-evropské sjednocení daní. Nechat státům nějaké místo na manévrování, ale rozhodně ne to co je teď.
  Ten stav co je teď je úplně absurdní a i když EU považuji v dost ohledech za celkem schopnou, tak v tomhle je to totální fail. Pokud správně pamatuju, tak už tu pokusy byly, ale protože je na tohle potřeba jednotný souhlas, tak to samozřejmě Irsko, Nizozemí atd. zablokovali. Prostě totální fail a pro mě asi největší fail EU těsně v závěsu za Zahraniční politikou.

 • 6. 10. 2020 12:59

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Nikdo nikoho neokrada. Porad ty hodnoty vytovri google a ten je vladami okradan o svou praci ve forme dani, tak jako kazdy obcan ci firma. A pokud nekdo dani jinde neni to okradani, ten prijem proste tomu lokalnimu mistu neprislusi a navic pri kradezi musi neco zmizet coz se proste nedeje.

  Navic zde mas prikald toho tveho levicoveho systemu vsechno zdanit a "nenechat se okrast" vysmech v te forme, ze to zaplatis stejne ty. Takze ty dane po kterych volas ta firma vubec nezaplati, neprijde ani o korunu sveho zisku, ktery bys rad videl v pokladne. Pouze vytahne penize od tebe a odemne a tyto penize odvede do kasy a ty jsi stastny, jak to vlady nandaly nejake firme...

 • 6. 10. 2020 17:12

  Tom04

  Samozřejmě že to od určité ceny zaplatí ta firma, protože si nemůže dovolit zvednout ceny natolik, aby nebyla konkurence schopná, takže bude nakonec muset sáhnout do své marže. Je to jenom o tom, aby se našel ten balanc kdy začne ta daň mít tenhle účinek. Třeba to bude 10%, třeba 20% třeba to bude to budou ty současná hodnota...