Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Pražský Dopravní podnik zrušil Wi-Fi v tramvajích, skončit má také Wi-Fi v metru od Petr M. - Přijde mi, že se tady rozlišují různé věci....

 • 7. 7. 2020 11:01

  Petr M.

  Přijde mi, že se tady rozlišují různé věci. Na hlavních přestupních stanicích se zvýšeným výskytem cizinců podle mě dává pokrytí smysl, především pro informace o jízdném, jejich podmínkách a povinnostech. Pokud si dopravní podnik vyčíslí povinnost informovat cestující o podmínkách přepravy tak, aby jim rozuměli - včetně cizinců, možná to nakonec nevyjde tak draho. Zkuste si jako cizinec přijet na hlavní nádraží a pokoušet se někam dostat. Jasně, máte automat. Ale kde najdete, jakou jízdenku si potřebujete koupit?

  Pokud město Praha vymyslí, jak informovat cestující jinak, ať to klidně zruší. Za mě by mohli omezit youtube a jiné nesmysly na malou až rychlost a povinnost přihlásit se a soustředit se na informační portál, který by byl přístupný přes registračního opruzu.

  Prostě ke vchodu umístěte ceduli INFO: http://travel.praha.cz, WIFI: mhd-praha. Tam by mohl být rozcestník na další služby, které by se případně spolupodílely na financování infrastruktury. Budou mít kde nabídnout informace a za to by mohli být ochotní i zaplatit (protože jim to něco může přinést).

  Protože takový cestující z Asie bude okraden už při výměně naší měny. Možnost ho informovat o relevantních skutečnostech, jako že kurz je výrazně jiný, asi najde kde? Na hlavním nádraží na přepážce? U bezďáků?

  Cestující z EU LTE využije určitě rád. Ale musí si turista mimo EU všechno načíst až na hotelu nebo při přípravě na cestu? Proč? Ono kdyby bylo smysluplné zadání, mohl být i smysluplný provoz. Co takhle opravit zadání, než se provoz zruší?

 • 7. 7. 2020 18:25

  Filip Jirsák

  Nebylo by jednodušší na tu ceduli ten tarif napsat? A zrovna v metru je pro tyhle účely Wi-Fi nepoužitelné, protože ve stanici metra už musí mít cestující koupený a označený lístek. Pokud to má být zaměřené na cizince, mělo by to WiFi být na letišti a na vlakových nádražích.

  Každopádně pokud by chtěl být DPP vstřícný vůči cizincům, bude řešit především to, jak přes cestovky, k letenkám a jízdenkám cestujícím rovnou prodat jízdenku na počet dní, které v Praze budou. Cizinci by to měli bez starostí, DPP by dostal svoje peníze a revizoři by mohli zasahovat proti notorickým černým pasažérům, místo aby kasírovali cizince na Muzeu a na Florenci.

 • 8. 7. 2020 1:32

  bez přezdívky

  Souhlasim s p. Menšíkem. Smysl takoveho pripojeni vidim v prvnim planu v tom, ze si cestujici precte vse o cenach a podminkach, zmenach, najde si spojeni, koupi si jizdenku atp. Dale to je podpora pro to, aby si mohl najit obchod nebo provozovnu, kam potrebuje neco jet vyridit. Ano, existuji telefonni tarify s velkymi daty, ale levnejsi tarify ceskych operatoru maji tech dat nestydate malo. A kazdy nema tolik penez a nebo tolik ochoty, aby krmil nase tri zlodejske operatory zbytecnym priplacenim za to, co je ve svete v tarifech samozrejmosti.

  Samozrejme nikdo nemuze u takove sluzby, jako je wifi zdarma, pozadovat sitovou neutralitu, to je logicke.

  Bohuzel, rozumnou diskuzi tady bezne znemoznuji hitlerci, kteri nechteji pochopit a prijmout nektere souvislosti. (minimalne hitlerek pan jannmann, ktery ma pocit, ze to tu vsechno vlastni a vsichni ostatni se dle neho musime ridit)

  "Odjakziva" se hlavni produkt/sluzba obohacuje doplnkovymi sluzbami. To je bazalni vec jak v podnikani za ucelem zisku, tak v podnikani cehokoli jineho. Neni jediny obecny duvod, proc by se od toho melo upustit.

  A mohou to zvladat i ruzne statni, prispevkove a podobne organizace. Napr. rozhlas, ktery poskytuje psane zpravodajstvi, streamy, podcasty, webkamery, archivy...

  Samozrejme muzeme jmenovat i radu zpackanych doplnkovych sluzeb, jako napr. pojisteni na postach (i kdyz na te poste je to nejsis zamer, takze ta otazka tam by stala uplne jinak...)

  Argument "ja platim MHD z dani a wifi zdarma nechci" je mylny - zrovna tak jej z dani i z jizdneho plati ti, kdo wifi zdarma pouzivaji a chteji.

 • 7. 7. 2020 23:24

  bez přezdívky

  Nerealne. DPP nejsou sto zavest zpusob prodeje listku ktery by cestujici nematl. A to je na tom postaveny cely jejich byznys uz dobre sto let (kdytak to zase vygooglete presne).
  K tomu aby se dokazali dohodnout na nejake distribuci listku s cestovkama nebo leteckyma spolecnostma se nemuzou realne nikdy dopracovat. Koneckoncu, neni to ani moc nutne. Existuje spousta modernich reseni. A v Praze spousta duvodu 'proc to nejde' :-)