Hlavní navigace

Názor k aktualitě Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN od anonym - Máte na mysli oblíbené živé vstupy "stojíme a...

 • 3. 4. 2019 12:48

  bez přezdívky

  Máte na mysli oblíbené živé vstupy "stojíme a točíme živě z místa, kde se před třemi hodinami stalo něco hrozného, přestože teď už jediná nestandardní věc je zbytek policejní pásky na jedné lampě"?

  Nebo snad "vysíláme živě z místa události, takže o tom víme prakticky kulové, protože zranění jsou už v nemocnicích, jejich ošetřující lékaři dali tiskové prohlášení před půl hodinou, ale v nemocnici, a policejní tisková mluvčí vydává prohlášení právě teď, ale bohužel před budovou policejního prezídia, takže my tady na místě události vlastně nevíme nic"?

  Nebo že by populární novácké "stojíme v dešti a větru na místě, kde se dnes ráno stala vážná nehoda kamionu a tří osobních aut. V odlesku našich svítilen můžete vidět ještě stopy pneumatik, policejní zakreslení vozidel po nehodě a poškozená svodidla!"?

  Tohle jako vážně někdo vyhledává? Živé vysílání má smysl jen když vysílá něco, co se právě děje. To jsou chvilky, třebas nehoda trolejbusu s tramvají tohle pondělí v Brně - asi dvě hodiny bylo možné vysílat záběry toho, jak se odvážejí zranění apod. Jenže to je tak jedna zpráva ze sta, všechno ostatní je už mluvící hlava. A že mluví naživo na místě, kde se něco stalo, přeci nemá žádnou přidanou hodnotu? Normální je chtít informace a ne sledovat záběry jak hasiči lopatami sbírají zbytky absorpční hmoty ze silnice a do toho zmrzlý reportér vypráví koho odvezli do jaké nemocnice. Kdyby pustili ilustrační záběry (což poslední dobou docela často dělají), tak v tom nebude žádný rozdíl.