Hlavní navigace

Názor k aktualitě Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN od Petr Faistauer - Nevím, čemu říkáte "pár záběrů" bezpřezdívko, mám autentický...

 • 3. 4. 2019 15:26

  Petr Faistauer

  Nevím, čemu říkáte "pár záběrů" bezpřezdívko, mám autentický záznam z CNN na několika VHSech... V souvislosti s právě 9/11 koluje v jistých kruzích už notoricky známá historka o ČT:

  "Hele, CNN hlásí, že v New Yorku narazilo letadlo do baráku, půjdem s tím ven?"
  "Blbost, stejně tam CNN za chvíli šoupne reklamy a my se ztrapníme"

  No a jak to dopadlo, víme všichni.

  Já jsem tím myslel způsob práce CNN, kdy se každou chvíli člověk dozví něco nového buď přímo od jejich reportérů nebo tzv. affilate, buď obrazem nebo alespoň textovým proužkem, což je opravdu "zpravodajství".
  Ne jako ČT24, která taky sice maká a furt se zlepšuje, ale stále jistá strnulost, divák kouká třeba čtvrt hodiny na stejný hlavní titulek a pod tím se opakujou tři menší furt dokola.
  Ad studio při mimořádné události: CNN odhadem do 15 minut (max) za hodinu, ČT klidně i 45 minut a různí experti na cokoliv, na které člověk dlouhé minuty kouká. Ať si klidně zmíněný expert mluví, ale POD OBRAZEM Z MÍSTA DĚNÍ. To není seznamka, že tohle je pan X a paní Y, tak si je dobře prohlédněte... :-( To patří třeba do Událostí, komentářů, ne do do přímé reportáže o nějaké mimořádné události.
  Jako televize veřejné služby třeba při volbách ČT 24 pracuje docela skvěle, ale jak jde o nějakou mimořádnost, jsou totálně nepružný...