Hlavní navigace

Názor k aktualitě Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN od Pamětník - Pokud bude Prima přiměřeně spolupracovat se CNN, kterou...

  • 4. 4. 2019 14:40

    Pamětník

    Pokud bude Prima přiměřeně spolupracovat se CNN, kterou lze trochu považovat za nadnárodní stanici, potom to i pro našince nemusí být zbytečné vysílání. I CNN opakuje zpravodajství v časových blocích a není to na škodu. Každý totiž nemá možnost, ale ani schopnost, sedět celý týden 24 hodin denně před obrazovkou s jedinou stanicí a tak mít možnost všechno vidět z první ruky. Někdo si pustí TV ráno, někdo dopoledne, někdo odpoledne po práci, někdo večer a někdo má čas na TV zpravodajství až v noci. Všichni by ale měli mít možnost se seznámit s novinkami u nás (Prima) i ve světě (CNN) za posledních 24 hodin a u událostí, které se dějí více dnů, měla by se opakovat i část zpráv z předchozích dnů.

    To, co je pro kterou stanici "důležité", je věcí samotné stanice a pravděpodobně souvisí i s její sledovaností. Ano, je většinou "hrozné" sledovat dění na naší politické scéně, uváděné na tuzemských stanicích v rámci "zpráv", ale bude pro většinu našich diváků zajímavější výsledek voleb třeba v Indii, nebo skandál v Brazílii? Pořád nám asi budou bližší "exhibice" domácích politiků, kteří mohou ovlivnit život diváků a možná si to budou voliči pamatovat do příštích voleb, než brilantní proslov zcela neznámého politika z Austrálie.