Hlavní navigace

Názor k aktualitě Prima: Zákaz přetáčení reklam chceme spustit na podzim. Týkat se bude všech platforem od Michal Kubeček - Když si vzpomenu na reklamy z doby socialismu,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2018 7:26

    Michal Kubeček

    Když si vzpomenu na reklamy z doby socialismu, tak bych řekl, že šlo o docela názorný příklad cargo kultu. Prostě někdo vypozoroval, že se něco dělá (natáčí a vysílá se reklama na zboží), ale bez pochopení, co se to vlastně dělá a hlavně proč, z toho nevyhnutelně vyšla jen fraška. Takže jsme mohli sledovat reklamy na zboží, které u nás nikdo jiný nevyráběl, takže v 90 procentech obchodů k němu žádná alternativa nebyla, reklamy na zboží, které bylo aktuálně tak nedostatkové, že se na něj dělaly pořádníky, atd.

    Můžeme si tady notovat, jak jsou ty dnešní reklamy stupidní a jak jsme všichni vůči nim imunní. Ale i kdyby tomu tak opravdu bylo (jako že to tak úplně stoprocentně neplatí), pořád bychom neměli zapomínat, že diskutující na Lupě nejsou úplně reprezentativním vzorkem veřejnosti. Oni v těch reklamkách nesedí úplní pitomci, kteří by neměli potuchy, co dělají.