Hlavní navigace

Procesory z Brna jdou na globální trh. Codasip najal viceprezidenta ARMu

11. 4. 2018

Sdílet

Codasip

Brněnská společnost Codasip se vrhá na globální trh. Na funkci viceprezidenta pro celosvětový prodej najala Jerryho Ardizzoneho, který má tyto aktivity vést.

Ardizzone působí v polovodičovém byznysu zhruba třicet let. Zastával například funkci výkonného viceprezidenta pro obchod v britské společnosti ARM. Ten lze najít například ve většině chytrých telefonů. Ardizzone také působil jako viceprezident ve firmě Tensilica.

O Codasipu jsme více psali v našem článku. Firma pracuje s otevřeným standardem RISC-V, na jehož základě buduje vlastní procesory. RISC-V má například ambice v některých sektorech výrazně konkurovat právě ARMu. Codasip nedávno vydal svůj první 64bitový procesor Berkelium Bk-64. Podporu RISC-V už vyhlásily také Samsung, Qualcomm, Google, Tesla, Nvidia nebo Western Digital.

„Díky RISC-V se nám konečně začalo dařit na americkém trhu, tam jsme vybudovali i přímý prodej a najali silná jména z branže. USA už nám budou dělat kolem padesáti procent z tržeb,“ uvedl pro Lupu zakladatel a ředitel Codasipu Karel Masařík.

Codasip už na rozvoj získal investici 2,8 milionu dolarů od Credo Ventures a spoluzakladatelů AVG a Avastu a pracuje na další, větší investici.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2018 21:49

    Dr. Zdeněk Moravčík (neregistrovaný)

    Kdyby měl tento server větší úroveň tak by o "výrobě procesorů v Brně" napsal mnohem podrobnější informace. Výroba čipů v Brně, ať se za tím pojmem ve skutečnosti skrývá cokoliv, je jistě vysoce zajímavá informace v porovnání se žvásty Marka Rosy a jeho vyčůrané společnosti s umělou inteligencí.

    Strategickým cílem pro společnost je, aby proces výroby čipů byl natolik zautomatizován a natolik rozšířený, aby si vlastní procesor mohl navrhnout a nechat zhotovit za pár korun každý kutil v okresním městě. Od tohoto cíle jsme vzhledem k mizerným schopnostem evropské civilizace jít kupředu, ještě poměrně vzdáleni. Čemuž odpovídá i dnešní úroveň vzdělávání inženýrů na školách jako jsou VUT a ČVUT.

  • 12. 4. 2018 9:32

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Absolventi VUT FPGA použít umí. ASIC obvody se v malých sériích nevyplatí vyrábět. Centrum, kde tyto technologie ovládají je u nás Rožnov, Přerov, nebo Ostrava.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).