Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Procesory z Brna jdou na globální trh. Codasip najal viceprezidenta ARMu od Dr. Zdeněk Moravčík - Kdyby měl tento server větší úroveň tak by...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 4. 2018 21:49

  Dr. Zdeněk Moravčík (neregistrovaný) ---.155.broadband14.iol.cz

  Kdyby měl tento server větší úroveň tak by o "výrobě procesorů v Brně" napsal mnohem podrobnější informace. Výroba čipů v Brně, ať se za tím pojmem ve skutečnosti skrývá cokoliv, je jistě vysoce zajímavá informace v porovnání se žvásty Marka Rosy a jeho vyčůrané společnosti s umělou inteligencí.

  Strategickým cílem pro společnost je, aby proces výroby čipů byl natolik zautomatizován a natolik rozšířený, aby si vlastní procesor mohl navrhnout a nechat zhotovit za pár korun každý kutil v okresním městě. Od tohoto cíle jsme vzhledem k mizerným schopnostem evropské civilizace jít kupředu, ještě poměrně vzdáleni. Čemuž odpovídá i dnešní úroveň vzdělávání inženýrů na školách jako jsou VUT a ČVUT.

 • 12. 4. 2018 9:32

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  Absolventi VUT FPGA použít umí. ASIC obvody se v malých sériích nevyplatí vyrábět. Centrum, kde tyto technologie ovládají je u nás Rožnov, Přerov, nebo Ostrava.