Hlavní navigace

Raketa SpaceX Falcon 9 vynesla do vesmíru družici SES-12

Sdílet

Jan Brychta 5. 6. 2018
SES 12 Autor: SES

Družice SES-12 úspěšně odstartovala na palubě nosné rakety SpaceX Falcon 9 z vesmírného střediska na Mysu Canaveral na Floridě v USA dnes v 00:45 místního času. SES-12 využívá konstrukci se šesti širokými svazky a 72 uživatelskými svazky a připojí se k družici SES-8, která funguje na pozici 95 stupňů východně. 

Poskytovat bude videoslužby, datové připojení, mobilitu a služby pro vládní zákazníky v oblasti Asie, Tichomoří a Středního východu. Družice bude působit pod pověřením Nizozemského království a nahradí služby poskytované satelitem NES-6 stejného provozovatele.


Autor: SES

Vizualizace dnes vypuštěné družice SES-12.

Společně s družicí SES-8 pokryje signál SES-12 kolem osmnácti milionů televizních domácností. Podobně jako SES-14 a SES-15, které pokrývají americký kontinent, disponuje nový satelit datovou konektivitou s vysokou propustností (HTS) pro zajištění zvýšené konektivity v leteckém a námořním segmentu.

Kosmické vybavení družice zahrnuje Digital Transparent Processor (DTP), který zvyšuje flexibilitu kapacity a umožňuje zákazníkům lépe přizpůsobit šířku pásma. Plně elektrický satelit SES-12 zhotovila a dodala společnost Airbus Defence and Space a bude výhradně spoléhat na elektrický pohon pro umístění satelitu na orbitální dráhu a následné manévry na orbitě. SES-12 se připojí k sedmi geostacionárním satelitům a šestnácti MEO satelitům v oblasti Asie, Tichého oceánu a Středního východu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 6. 2018 1:31

    Hexer (neregistrovaný) 2601:340:c501:----:----:----:----:----

    Byla to moc hezka nocni podivana :) chybel jen navrat na zem :)