Hlavní navigace

Názor k aktualitě Rezervační systém pro očkování proti COVIDu odstartoval, měl problém s posíláním SMS [AKTUALIZOVÁNO] od Petr M - Celý je to blbě. 1) Nespouštět to na konkrétní...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2021 20:25

  Petr M

  Celý je to blbě.
  1) Nespouštět to na konkrétní hodinu a podle pořadí. Říct prostě "během týdne" a hotovo. Pondělí, statická stránka "registrace ještě neběží." Úterý, lidi ti přestává bavit. Středa, občas někdo pinkne a rozloží se to do celýho dne. Čtvrtek, zapneme to kolem třetí ráno a jak to lidi začnou zkoušet, špička se rozloží. Nápor začne s tím, jak se to začne pomalu roznášet mezi lidma. A to se nestane v jednom okamžiku.
  2) Registrace zájemců už mohla běžet několik týdnů. Pro všechny. Registrace typu "ten a ten má zájem o očkování v tom a tom místě". Databáze by to snesla. Ale to by musel být dopředu známý seznam očkovacích míst. O tom, že se bude očkovat, se začalo, pokud se nepletu, mluvit v květnu, takže zase papali, bumbali, spinkali a houby dělali.
  3) O pořadí očkování může rozhodovat systém. Podle věku, podle toho, že zájemce najde v databázi zdravotníků,... Není problém mít na základě parametrů hodnotící číslo a podle něj to řadit ve frontě. Když se řekne "od 80 nahoru", tak se spustí skript, který lidi nad 80 vytáhne o 100 bodů nahoru a jsou první na řadě. Technicky to není problém.
  4) Jeden člověk = jedna registrace (test unikátnosti např. podle RČ nebo čísla pojištěnce) s možností vybrat si z několika center, kam se může dostat. Tím se předejde tomu, že zájemce bude mít skóre třeba 70, "jeho" očkovací centrum bere až od 75 a centrum stejně daleko, ale jiným směrem očkuje od skóre 65.
  5) Pokud se ověřuje mobilem, není problém, aby v případě jakékoliv změny, nebo když je člověk na řadě, došla SMSka, ať se člověk přihlásí a domluví si termín.
  6) Pokud je ověření mobilem, tak ať si slavnou CAPTCHA naočkují do zadnice. Už tak musí mít člověk na přihlášení mobil, přípojku k internetu, pevný nervy a litr slivovice jako anestetikum, aby to tak nebolelo.
  7) Měl by to programovat někdo, kdo o tom něco ví. Ne samouk po přečtení knížky "naučte se PHP za 21 dní" a skouknutí instruktážních videí na téma "jak přidat do stránek googlí spyware" a "jak nejlíp vytočit uživatele vašich webovek"
  8) Někdo by si měl vzít papír a tužku, rozkreslit si infrastrukturu, komu co patří a ve spolupráci s majiteli/provo­zovateli infrastruktury si ověřit, že to bude stíhat!
  9) Ví někdo, jak to bude třeba v případě, že člověk dostane befelem "jsi se očkovat zítra v 9:30" a bude zrovna na týden na služebce 300km daleko? Myslím, že tohle soudruhy na MZ ještě nenapadlo...