Jiste. Cely SZU je plny infrastrukturnich zamestnancu, kteri na home office neustale prichazi do styku s nakazenymi lidmi. "Z nebe nam tu spadlo 1000 vakcin a kdyz jsme podle pravidel naockovali jednoho zamestnance, ktery bokem jezdi se sanitkou, tak prece ten zbytek bedny nevyhodime". Kdo prijde dal? Treba veledulezite urady prace? Financaky? Vite, kdo je skutecne infrastrukturni zamestnanec? Treba prodavacka v obchode, instalater, elektrikar. Ti prichazi do styku s lidmi denne a bez nich bysme se jen tezko obesli. Kdyz vam praskne voda v byte, tak se bez instalatera vetsina lidi neobejde. Bez urednika ano.
"Když mi praskne voda, zavolám instalatéra. Pokud nemůže, tak jiného."
Lol. Vy si to predstavujete jak hurvinek valku. Objednaval jste nekdy nejakeho remeslnika? Nevim, kde zijete, ale remeslnik obvykle neceka doma s rukama v kline na telefonat. Ten ma naplanovanou praci minimalne na nekolik dni dopredu. A kdyz jeden vypadne, tak jsou o to vic vytizeni ostatni a vy budete klidne 14 dni bez vody. Ja to prave resil nedavno... nakonec prijel v nedeli a to nejspis jen diky tomu, ze uz pro me par zakazek delal.
"Když vypadne úředník, který má rozpracované objednávání aut pro distribuci vakcín, nastává problém."
Jo, desny problem. Bude muset doma otevrit pocitac, nebo to za nej dodela jiny urednik.
Urednik muze bez problemu sedet doma na homeoffice(to je dnes pripad vetsiny uredniku). Takovy instalater mi ale vodu z domova neopravi. Kdyz zarve urednik na urednicke hotline, tak se za pul hodiny vyskoli novy. Noveho instalatera ale za pul hodiny nezaucite. Bez soupani lejster spolecnost muze fungovat, bez lidi co fyzicky zajistuji zakladni ZIVOTNI potreby ale tezko.
Úředníci by měli být na řadě až jako předposlední. Po nich už jenom dealeři pojištění, konzultanti a samozvaní poradci, kteří by nikomu nechyběli a svět by byl bez nich hezčí.
Úředník může jet na home office po telefonu a mailech. Nakupovat jídlo apod. potřebuje jako kdokoliv jiný. Ale udělal by houby při blackoutu, kdy mu počítač a telefon budou k ničemu. Na energetickým dispečinku, velíně elektrárny atd. musí být několik lidí, fyzicky přítomných a v kontaktu. Operátora jadernýho reaktoru těžko operativně nahradíte, u úředníka stačí chytnout prvního maturanta před úřadem a dát mu jednodenní školení.
Stejně tak nenahradíte hasiče, doktora, zdravotní sestru,...
Druhý důvod, proč úředníky nechat na konec je, že se na home office s nikým nepotkává a pokud onemocní, tak se to nešíří. Na rozdíl od lidí, kteří musí fyzicky do práce a potkávají se s ostatníma... On se po VPNce těžko peče chleba, udí salám, chytá ryba, opravuje auto,...
Pokud vynechám seniory, tak prvně zdravotníci a záchranáři, pak výroba potravin a energetika, pak obchod, pak služby, pak ostatní výroba, pak THP z firem (mohli vyčkávat na home office, ale firma bez nich má problém s ouřadama a zákazníkama) a pak možná úředníci, pokud na ně zbude. Stejně jsou přemnožení a když něco člověk dělá, tak to jde tím líp, čím míň blbců s razítkem se kolem motá.
Nechapu, kam temi dotazy mirite. Kdyz vam praskne voda v byte, tak budete radsi, kdyz bude v narizene karantene instalater, nebo urednik? Vetsina uredniku dnes vali na homeoffice a nejak si nedokazu predstavit, na co bych se potreboval fyzicky potkavat s urednikem. Za posledni rok jsem resil hodne papirovani a vsechno se dalo vyresit elektronicky.
Pracujete na home-office?
A když dopracujete, tak zůstáváte sedět doma? Včetně celé rodiny? Děti nechodí do školy - ani prvňáci? Nepřišli vám odečíst vodoměry? Ani ten instalatér nebyl potřeba?
Ani úředníka nezaškolíte za půl hodiny a pokud má "v hlavě" rozdělanou práci, tak to ani jednoduše a rychle nepředá. A nejde jen o "šoupání lejster".
15. 1. 2021, 14:44 editováno autorem komentáře
Státní úředníci, řekněme "infrastrukturní" by měli být hned na začátku, v podstatě mohou (ne vždy!) být důležitější než ti zdravotníci. A pokud se někde stane, že mají "rozočkovanou" vakcínu a nikoho po ruce, je lepší nabrat nejbližšího člověka, který má zájem, než tu vakcínu nechat "zteplat".
Tím naznačuji, že není vždy očkování "mimo pořadí" hanebností.