Hlavní navigace

Názor k aktualitě Rozpočtový výbor těsně podpořil zachování výjimky z DPH pro ČT a ČRo od Pamětník - Ano, platit daně je normální, stejně jako valorizovat...

  • 31. 3. 2021 18:18

    Pamětník

    Ano, platit daně je normální, stejně jako valorizovat poplatky podle zvyšujících se nákladů v důsledku nejen inflace, ale to si poslanci netroufnou, protože případné zvýšení koncesionářských poplatků je vyloženě politická akce, se kterou nechce být nikdo spojován. Proto je výhodnější i nadále odpustit DPH, než sahat voličům do peněženek.

    Italská RAI mi může být ukradená, nesleduji jejich stanice, ani neumím italsky. Také neslyším žádný řev ČT a třeba u posledního seriálu Zločiny Velké Prahy oceňuji to, že jsem nezaregistroval žádnou viditelnou chybu v exteriérech, ani interiérech. Ale chápu, že kriminální téma může být pro někoho nudné, pro mne jsou nudné třeba některé italské kriminálky, neznaje některé souvislosti, které asi zná každý Ital.

    Možná by bylo vhodné angažovat italské tvůrce v některé privátní TV stanici u nás, nebo jí přímo založit a ukázat ČT, jak se to má, v podmínkách Česka, s odpovídajícím počtem diváků a s reklamním trhem, dělat se sto milionovými dary v € do státní kasy.