Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě S Kaspersky Lab končí i Nizozemci. Firma kontruje stěhováním do Švýcarska od Niemand - Když tu argumentujete samozřejmostí, tak mě napadá, proč...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 5. 2018 8:22

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Když tu argumentujete samozřejmostí, tak mě napadá, proč stejně samozřejmě nepostupoval například Microsoft a nenechal přezkoumat zdrojové kódy WIN X a nepřesunul datová centra mimo působení CIA, NSA ... Místo toho prostě nabídli Číně upravenou verzi WIN X. Proč jsou kroky související s Ruskem podle vás samozřejmé, ale stejné kroky související s USA za samozřejmé považovány nejsou? Tak jako má Rusko "svůj Telegram", má USA "svůj Lavabit".

  Netvrdím, že postup vůči ruským společnostem je špatný, jen chci upozornit na neobjektivní přístup, kdy totéž se nepožaduje od amerických společností, přestože "obecné symptomy" jsou na obou stranách velmi podobné. Je dost dobře možné, že Rusko má svoji obdobu amerického PRISMu, ale dost bych se divil, kdyby americká strana měla "kratší prsty" než ta ruská.

 • 16. 5. 2018 5:56

  mark065015 (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

  Ať už jsou vaše sympatie k Rusku jakékoliv tak ta tisková zpráva jasně dokazuje že to bude mít pozitivní dopady protože všechno co kaspersky v tiskové zprávě zatím jen "slíbil" je pro bezpečnost jednoznačně dobré, a člověk se jen diví proč to kaspersky neudělal rovnou a čekal na vyhrocení situace. Přezkoumání zdrojáků třetí stranou, datová centra mimo působnost komunistických vlád a diktatur to by měla být samozřejmost u globálně působící firmy.