Hlavní navigace

Samsung představil exteriérový televizor Terrace

Sdílet

Filip Rožánek

Výrobce televizorů Samsung představil svůj první televizní přijímač s rozlišením 4K pro použití v exteriéru. Začal ho prodávat ve Spojených státech a v Kanadě, na další trhy se má dostat v průběhu letošního roku. O uvedení v České republice zatím nebylo rozhodnuto.

Televizor Terrace je k dispozici s úhlopříčkami 55", 65" nebo 75". Disponuje QLED panelem s rozlišením 4K a jeho provedení je uzpůsobené venkovnímu prostředí. Přístroj s certifikací IP55 je odolný proti vodě i prachu, vydrží teploty od –30 do +50 °C. Během léta Samsung uvede i profesionální verzi pro firemní využití.

Model Terrace nabízí svítivost 2000 nitů, což podle výrobce znamená živé barvy a vynikající kvalitu i v jasném denním světle. Součástí obrazovky jsou antireflexní vrstvy a nechybí ani adaptivní technologie zpracování obrazu, která jej upravuje podle jasu okolí, aby nedocházelo k odleskům.

Do základní softwarové výbavy patří Tizen, tedy platforma Samsungu pro systém Smart TV. 

Kromě pokročilých funkcí při sledování (Multi View, Tap View) podporuje Terrace i hlasové ovládání na mnoho způsobů – na výběr je Bixby, Amazon Alexa a brzy bude k dispozici i Google Assistant. 

K modelu Terrace je možné připojit stejnojmenný soundbar. „Systém s vestavěnými subwoofery vyniká špičkovým zvukovým rozlišením a hlubokými, a přitom jasně čitelnými basy. V případě, že si chcete zvukovou charakteristiku upravit sami, oceníte podporu Wi-Fi a Bluetooth. Kvalitu zvuku ze soundbaru Terrace dále vylepšuje i technologie pro eliminaci zkreslení v libovolném prostředí,“ popisuje zařízení výrobce.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?