Hlavní navigace

Server iRozhlas povede Martin Samek, ve zpravodajství budou i další změny

Sdílet

Filip Rožánek 25. 1. 2022
Martin Samek Autor: Český rozhlas

Český rozhlas bude mít od března nového šéfredaktora serveru iRozhlas.cz, vedoucího domácí redakce, posílí investigativní tým a rozšíří síť zahraničních zpravodajů. Zpravodajský web povede Martin Samek, který dosud řídil redakci domácího zpravodajství a na vzniku portálu iRozhlas se před několika lety podílel. Nahradí Radka Kedroně, který odchází do Seznamu.


Autor: Český rozhlas

Martin Samek

Na pozici vedoucího domácí redakce nastoupí David Macháček, dosavadní vedoucí ekonomických redaktorů a předtím dlouholetý reportér České televize. 

David Macháček
Autor: Český rozhlas

David Macháček

Nový post zahraničního zpravodaje ve Francii obsadí Martin Balucha a investigativní redakci Českého rozhlasu posílí politický redaktor Hospodářských novin Jakub Mikel. 

Martin Balucha
Autor: Český rozhlas

Martin Balucha

„Věřím, že kolegové, kteří jsou všichni špičkoví novináři, se svých nových postů ujmou zodpovědně a jejich profesionální přístup bude přínosem pro Český rozhlas. Přeji jim hodně pracovních úspěchů. Web iRozhlas.cz bude i nadále důležitou součástí našeho zpravodajského servisu. Pokračujeme rovněž v posilování sítě zahraničních zpravodajů, kteří jsou velkou devizou ČRo jako média veřejné služby, a také investigativy, jež v Českém rozhlase hrála vždy významnou roli,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.