Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Skrze web CZC.cz se šířil škodlivý malware, vydírá uživatele a krade hesla od ... - překvapujeme mě ta obrovská ochota dávat do stránek...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 7. 2019 21:13

  ...

  překvapujeme mě ta obrovská ochota dávat do stránek kódy třetích stran a dále se o to nestarat. Dnes i webové bankovnictví se neobejde bez stahování js z jiných webů, což je šílenost.

 • 2. 7. 2019 1:29

  bez přezdívky

  máte naprostou pravdu.. a co nejvíce tristní, tyto subjekty (třeba zmiňovaný internet banking) to nedělají PROTO, že by kody a scripty třetích stran měly nějakou "přidanou FUNKCNI hodnotu".. najaté marketingové agentury, co stojí za správou webu to tam plácají čistě jen z VIZUALNICH důvodů! .. hezky to scrolluje, animuje atd.. no to je naprostá zh-1.vadilost! .. ale takto uvažuje nadpoloviční většina společností.. jen se podívejte, kolik "mega" společností v posledních 5 letech re-designovala své korporátní weby ve stylu wordpress, drupal atd.. - velké fonty, velké ikony, vše na jedné stránce.. a přitom měly prve opravdu graficky skvostné a vizuálně působivé weby.. néé.. dnes musí mít každý web, co se po vzhledové stránce blíží roku 1998.. je to hnus, kam se to sune.. nesnáším weby, co mají nulovou informační hodnotu - HLAVNE, že jsou postavené na Wordpress a "hezky se to animuje a scrollouje všude.. ".. veškeré (nicneříkající) informace ve formě 3 odstavců jsou na jedné scrollující stránce.. jako PR možná dobré, přínosná informace pro potenciálního klienta nulová.

  p.S. pro redakci-.. pokud budete považovat slovo "zh-.1-dilost" za obscénní a nepřijatelné, tak si LASKAVE zařadte do slovníku nepovolených slov i taková, jako Kr--vina.. či blbost. to je fakt neskutečné, jakým způsobem se snažíte automaticky moderovat diskuse a nejste schopni pochopit a odlišit velmi výrazné rozdíly mezi kořeny slov.

 • 1. 7. 2019 22:41

  Luk

  Na většině dnešních webů je hned celá plejáda externích skriptů. Nejvíc od Googlu (typicky hned několik - často šmírujících), od Facebooku (silně šmírujících), pak od různých "skvělých pluginů" do WordPressu nebo jiného CMS. Přitom ty skripty mohou mít postupem času úplně jiný obsah než původně.

  Dokonce ani provozovatelům státních webů není divné, že používají externí skripty pro stránky, kde se uživatel přihlašuje. Kdysi jsem kvůli tomu "prudil" ministerstvo financí, které mělo (možná ještě má?) řešení reCAPTCHA na přihlašovací stránce do správy EET, aniž by mělo s Googlem uzavřenou nějakou zvláštní smlouvu.