Hlavní navigace

Názor k aktualitě Skylink koupil konkurenční službu FreeSat od anonym - Přelaďování se týká hlavně diváků pozemního příjmu, protože...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 4. 2019 17:14

    bez přezdívky

    Přelaďování se týká hlavně diváků pozemního příjmu, protože tam se pořád někde něco mění a není možnost použít FastScan, jako třeba u Skylinku (u kterého pak člověk změny vůbec neregistruje) a samozřejmě při změně frekvencí u pozemního příjmu to velmi často není možné vyřešit jenom naladěním televizoru nebo set-top-boxu, ale je potřeba i zásah do anténního systému. To samozřejmě u SAT nehrozí, tam se skutečně jenom naladí nové frekvence.
    Tady ve fóru toho lidi hodně nakecají, ale ona je ta realita pak úplně jinde. Je to jako u Novy a Primy, kde se po diskuzích objevují názory, jaký je to údajně odpad a jak to nikdo nesleduje, ale běda, jak to přestane na chvíli hrát, tak už každý nadává :-) Takže totéž s tím Skylinkem (nebo jiným placeným operátorem) - kdo jednou zjistí, jak vypadá HD, ten už se zpátky k pozemáku s SD mazanicemi nevrátí.
    A samozřejmě to, že je Skylink placený operátor, je už z podstaty věci - když musí sám odvádět peníze komerčním stanicím a hradit náklady na šíření signálu, tak to nemůže dělat jako charitu. Ostatně pozemní operátoři na tom budou příští rok úplně stejně - stát přestane dotovat provoz přechodových sítí a pokud komerční stanice již nebudou nadále platit za šíření (jak opakovaně deklarovaly), tak je tady v tu ránu placená pozemní nabídka a vymalováno.