Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Skylink koupil konkurenční službu FreeSat od anonym - Jestli tě někde zablokovali, tak si to řeš...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 4. 2019 7:43

  bez přezdívky

  Jestli tě někde zablokovali, tak si to řeš tam a ne tady. A pokud už chceš diskutovat, tak si napřed přečti, o čem byla řeč - já totiž nepsal o T, ale o pozemním příjmu. Pokud u něho neregistruješ změny, pak ten pozemní příjem asi vůbec nemáš a tady jenom trollíš. A trolla já podporovat nebudu, takže tím diskuzi končím.

 • 12. 4. 2019 17:14

  bez přezdívky

  Přelaďování se týká hlavně diváků pozemního příjmu, protože tam se pořád někde něco mění a není možnost použít FastScan, jako třeba u Skylinku (u kterého pak člověk změny vůbec neregistruje) a samozřejmě při změně frekvencí u pozemního příjmu to velmi často není možné vyřešit jenom naladěním televizoru nebo set-top-boxu, ale je potřeba i zásah do anténního systému. To samozřejmě u SAT nehrozí, tam se skutečně jenom naladí nové frekvence.
  Tady ve fóru toho lidi hodně nakecají, ale ona je ta realita pak úplně jinde. Je to jako u Novy a Primy, kde se po diskuzích objevují názory, jaký je to údajně odpad a jak to nikdo nesleduje, ale běda, jak to přestane na chvíli hrát, tak už každý nadává :-) Takže totéž s tím Skylinkem (nebo jiným placeným operátorem) - kdo jednou zjistí, jak vypadá HD, ten už se zpátky k pozemáku s SD mazanicemi nevrátí.
  A samozřejmě to, že je Skylink placený operátor, je už z podstaty věci - když musí sám odvádět peníze komerčním stanicím a hradit náklady na šíření signálu, tak to nemůže dělat jako charitu. Ostatně pozemní operátoři na tom budou příští rok úplně stejně - stát přestane dotovat provoz přechodových sítí a pokud komerční stanice již nebudou nadále platit za šíření (jak opakovaně deklarovaly), tak je tady v tu ránu placená pozemní nabídka a vymalováno.

 • 12. 4. 2019 15:05

  Vindis

  To jsem také zvědav co z toho bude. Klidně může nastat situace, že se nic nezmění. Skylink a FreeSat budou nadále oddělené a samostatné. Jen budou mít společného majitele. Což zní stejně divně, proč by jeden subjekt měl dvě identické služby, jen s odlišnými parametry (jiné satelity) a platil za každého zvlášť. Takže je tu varianta, že Skylink pohltí FreeSat. Tak jako se to stalo u CSLinku, který byl na začátku také oddělený od Skylinku, ale pak stejně postupně převáděl zákazníky CSLinku ke Skylinku, až CSLink nakonec zanikl.

  Klesající tržní podíl asi proto, že lidi pořád nadávají na neustále zdražování, přelaďování. Zde je toho důkazem, kde ve fóru skoro každý píše, že se Skylinkem končí, že mu stačí anténa ;) V satelitním prostředí i po spojení bude konkurence. Vždyť tu máme ještě DIGI TV, T-Mobile SAT TV. Ale samotná zpráva píše o obecné konkurenci. Píše se tam: např. UPC Česká republika, s. r. o., O2 Czech Republic, a. s., DIGI CZ, s. r. o., či T-Mobile Czech Republic, a. s.
  Takže ve výsledku spojení nijak neohrozí trh s televizním vysíláním.

  Reklama si může říkat co chce. Je jen na divácích, zda mu bude věřit a přejde. Stejně si nemyslím, že ta reklama něco změní. Jen standardní přesuny. Někdo přejde na satelit, někdo zase přejde na pozemák.

 • 12. 4. 2019 14:19

  Pamětník

  To jsem zvědav, co z toho vyplyne pro abonenty obou služeb? Že by někdo z diváků mohl i ušetřit?

  Dále mne zaujalo zdůvodnění fúze od Antimonopolního úřadu, že obě firmy mají klesající tržní podíly, že si nekonkurovaly a naopak mají silnou konkurenci v ostatních poskytovatelích. Já jsem myslel, že Skylink, podle reklam, převezme plno diváků pozemáku, když za ně vyřeší přechod na DVB-T2.

 • 13. 4. 2019 8:57

  Pamětník

  Proč začíná příspěvek jednoho z bezpřezdívky slovy "Přelaďování se týká hlavně diváků pozemního příjmu," jsem zprvu nechápal, když se v aktualitě, ani předchozích příspěvcích, nic o přelaďování neříká.

  Až později jsem zjistil, že fúze dvou satelitních operátorů by mohla znamenat nejen sloučení služeb, ale ekonomičtější opatření by mohlo být i sjednocení vysílací platformy. Proč zbytečně neprovozovat transpordery na více satelitech na odlišných pozicích? Tedy nejen přelaďování přijímačů, ale i natáčení parabol. Ano, některé SAT přijímače mohou mít aktivní FastScan, ale ty druhé je také třeba manuálně přeladit, jak na svém webu upozorňuje Skylink, do 25. dubna 2019.

  Nepřeji našim satelitním operátorům nic zlého, doplatili by na to jen naši spoluobčané - satelitní diváci, ale pohádka o jen výhodách DVB-S/S2 oproti DVB-T/T2 poněkud ztrácí na lesku.

 • 12. 4. 2019 19:53

  bez přezdívky

  Už je tady na konkurenčním webu je bloklej tak otravuje tady. Co to bláboliš o tom, že se v T přelaďuje?? Já jsem za celou dobu co mám anténu přelaďoval asi 2x během deseti let. A za další v T je max 40 programů, takže to nemůže nikoho obtěžovat. Ty seš fakt marod. Škoda že nevím kdo jsi bych ti udělal pěknou reklamu na netu ale třeba se mi to někdy podaří to zjistit.

 • 12. 4. 2019 14:24

  bez přezdívky

  To je to co by Skylink zbožně chtěl ale nedostane to. Češi totiž začínají chápat, že jejích vydělané peníze nebudou cpát do někoho jenom proto, aby měli lepší obráz. Kde to jsme? Takže to je super zpráva. A Skylink ať si udělá jinyz obchodní model a ať začne nabízet opravdu premium a pak třeba dostane naše peníze. za mně jednoznačně vítězí DVBT / T2 a udělám vše proto tady na netu abych přesvědčil i ostatní diváky.