Hlavní navigace

Názor k aktualitě Skylink od května ruší servisní poplatek, ale zavádí placený balíček Mini od Ivan_z_Kolina - Pokud si obyvatelé Rakouska vystačí s německými programy...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 3. 2021 13:41

    Ivan_z_Kolina

    Pokud si obyvatelé Rakouska vystačí s německými programy z Astry, pak je to přece o důvod víc, aby se vysílání ORF v pozemním vysílání nekódovalo, ne? K čemu taky kódovat signál pro naprostou minoritu. Jenomže on ten zájem asi nebude tak velký, jak se může zdát :-)
    Trh je jaký je a není nic pokřiveného na tom, že zákazník za nějakou službu platí. Spíš je divné, když se za službu neplatí.
    Zdejší komerční TV stanice si nějakou svoji SAT platformu pochopitelně zřizovat nebudou, protože to nedělá žádná televize. Vždy se využívá nějaký další operátor, u kterého si TV stanice buď za šíření platí (třeba Óčko, TV Lux, Barrandov apod.) nebo je stanice tak atraktivní, že si platit nechá od operátorů (Nova, Prima). A to, že je stanice placená z reklam a tudíž má být jinak volně šířená, je akorát mýtus. Dneska už má každá placená stanice i reklamu, snad s výjimkou nějakých HBO apod., a celý model reklama + platby od abonentů jedno jest. A jenom divák rozhodne, jestli je to pro něho atraktivní a zaplatí, anebo se na to vybodne a bude koukat na FTA programy.